Počet slovenských blogov stále stúpa!

19. júla 2019
4388
 

Aktuálne štatistiky spoločnosti Webnode potvrdzujú, že popularita blogov na Slovensku stále stúpa. Počas prvého pol roku pribudlo len na slovenskej platforme Webnode 4 500 blogov, vo svete to je takmer 220 000. Medziročný nárast v porovnaní s minulým rokom je viac ako 18 %.

Popularite blogu prispieva súčasný trend mladých ľudí, ktorí majú záujem o zdieľanie informácií o svojom súkromí alebo práci. Inšpirujú sa tak úspešnými fungujúcimi blogmi, ktorých autori sa stali vyhľadávanými influencermi a ich koníček ich plnohodnotne uživí. Aj štatistika spoločnosti Webnode dokazuje, že najobľúbenejšou témou je práve osobný blog. Veľmi populárne sú aj športové blogy, blogy o bývaní a zdravom životnom štýle.

„Stále viac blogov vzniká aj preto, že mladí ľudia sú technologicky vzdelaní a blog im príde ako prirodzený spôsob, ako oslovovať svoje okolie. Naše šablóny sú veľmi jednoduché, sú určené aj pre tých, ktorí nie sú technologicky zdatní. K založeniu stránky stačí len pár minút a zvládne to úplne každý,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Webnode Josef Hos. „Stále stúpa aj prístup na webové stránky z mobilov. V súčasnosti investujeme do toho, aby ľudia mohli zo svojich mobilov bez problémov založiť webovú stánku a následne ju spravovať. Je to veľmi lákavé pre mladých ľudí,“ doplňuje Josef Hos.

Založenie blogu na Webnode je veľmi jednoduché. Stačí si na www.webnode.sk kliknúť na ikonu „Vytvoriť web“, následne vyplniť názov blogu a prihlasovacie údaje. V ďalšom kroku je potrebné vybrať si šablónu. Ideálne pracovné prostredie editora zaistí jednoduché a rýchle vytvorenie blogu podľa vlastných predstáv. V prípade potreby je možné sa kedykoľvek obrátiť na poradňu, kde pomôžu s akýmkoľvek problémom v lokálnom jazyku.

Okrem blogov sú populárne aj e-shopy, ktoré má Webnode vo svojom portfóliu. Vďaka jednoduchému nastaveniu a spravovaniu si podnikateľ nastaví všetko, čo potrebuje k úspešnému predaju služieb alebo výrobkov. Celú verziu internetového obchodu je možné vyskúšať si zdarma. Viac informácií nájdete na www.webnode.sk.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.