Potvrdené: Bratislava získa svoj prvý mrakodrap!

7. decembra 2018
5955
 

Výstavba v uliciach nášho hlavného mesta v posledných rokoch napreduje raketovou rýchlosťou. Medzi najdôležitejšie projekty nového centra Bratislavy patrí Eurovea 2.

O pripravovanej výstavbe pokračovania nákupného centra Eurovea sa hovorí už niekoľko mesiacov. Množstvo vizualizácií, ktoré sme doposiaľ videli vzbudili búrlivú diskusiu o tom, či na nábrežie Dunaja tento projekt patrí.

Súčasťou plánovanej výstavby bude rozšírenie nákupného centra s výmerou 23.225 metrov štvorcových , podzemná garáž, ale aj administratívne budovy Pribinova X a Pribinova Y. Rozšírenia sa dočká aj multikino, ktorému pribudne šesť kinosál. Najvýraznejšou súčasťou komplexu bude budova Eurovea Tower, ktorá pri výške 168 metrov získa 47 nadzemných poschodí. Veža sa tak oficiálne stane prvý slovenským mrakodrapom a zároveň jednou z najvyšších budov v strednej Európe.

Zdroj: J&T Real Estate

Najvyššiu budovu na Slovensku budú tvoriť prevažne byty, ktoré budú na 18. až 46. poschodí. Posledné 47. poschodie bude patriť technickému zázemiu. Zvyšné poschodia by mali obsadiť apartmány či wellness. Celkovo Eurovea Tower ponúkne 210 bytov, 62 ateliérov a 117 apartmánov. Stavebný úrad mestskej časti Bratislava – Staré Mesto konečne vydalo územné rozhodnutie so súhlasom o výstavbe. Výstavba by sa tak mohla spustiť už v priebehu roku 2019. Dokončenie stavby je plánované v rokoch 2021-2022.

Zdroj: J&T Real Estate

Zdroj: J&T Real Estate

Zdroj: J&T Real Estate

Foto: J&T Real Estate, Zdroj: Staré Mesto

Zdieľaj článok:

Comments are closed.