Hviezda seriálu „Orange Is the New Black“ Uzo Aduba – Rola, ktorá sa jej môže stať životne dôležitou!

11. októbra 2019
3708
 

Patríte medzi milovníkov seriálov? Nenechajte si ujsť šesťdielny dokumentárny seriál AKTIVISTI V BOJI PROTI CHUDOBE, ktorý môžete sledovať na obrazovkách National Geographic. Veľkým lákadlom seriálu je účasť množstva známych osobností, vrátane hollywoodskeho herca Hugha Jackmana a Uzo Aduba, rapera Ushera, producenta Pharrella Williamsa či čoraz úspešnejšej speváčky Becky G. V poslednej časti sa zaoberali známou problematikou – nedostatkom pitnej vody.

 Voda je pre ľudský život nevyhnutná. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a UNICEF však 2,1 miliardy ľudí nemá v domácnosti prístup k bezpečnej a čistej vode a takmer 844 miliónov ľudí na celom svete nemá prístup k čistej pitnej vode vôbec. Problém dodržiavať pitný režim majú najmä deti, ktoré sú chorobami z kontaminovanej vody ohrozené najviac.

 AKTIVISTI V BOJI PROTI CHUDOBE: Ako vyčistiť vodu

Hviezda seriálu „Orange Is the New Black“ Uzo Aduba pomáha hnutiu Global Citizen mobilizovať milióny ľudí po celom svete, aby sa usilovali o zabezpečenie čistej pitnej vody a správnych hygienických podmienok pre tých najzraniteľnejších obyvateľov našej planéty. Spoločne cestujú do rodnej krajiny jej rodičov, Nigérie, kde presviedčajú vládnych činiteľov na investovanie štátnych prostriedkov do riešenia krízy vyvolanej kontaminovanou vodou a defekáciou mimo hygienického zariadenia. Experti popisujú vplyvy kontaminovanej pitnej vody na obyvateľa rozvojových krajín a tiež riešenia, ktoré sa v rôznych krajinách zavádzajú, vrátane programu Čistá voda deťom spoločnosti P&G na zabezpečovanie nezávadnej pitnej vody pre deti.

Čistá voda deťom

Program Čistá voda deťom funguje už od roku 2004. Vedci z P&G vyvinuli špeciálne čistiace balíčky, ktoré z vody odstraňujú patogénne mikroorganizmy a rozptýlené čiastočky. Ich použitie je naozaj jednoduché. Prášok sa nasype do znečistenej vody, zamieša sa a po prefiltrovaní je za 30 minút voda použiteľná na pitie. Prostredníctvom partnerských charitatívnych organizácií sa vďaka čistiacim balíčkom poskytlo 15 miliárd litrov pitnej vody v 90 krajinách sveta, kde ľudia najviac bojujú s nedostupnosťou pitnej vody. Teraz môžu čistú vodu darovať aj zákazníci predajní Metro na Slovensku. Jednoduchým nákupom výrobkov P&G ako sú plienky Pampers, vložky Always, produkty vlasovej starostlivosti Head & Shoulders a Pantene, výrobky pre starostlivosť o domov a tkaniny Ariel, Lenor a Jar alebo produkty pre mužov Old Spice a Gillette do 15. októbra automaticky prispejú do programu Čistá voda deťom.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.