Doprajte svojmu telu správnu starostlivosť

17. apríla 2019
3634
 

Máte radi slnečné lúče a snedú pokožku? Práve s príchodom prvých slnečných lúčov pre mnohých z nás začína sezóna opaľovania. Vďaka uvoľnenej letnej atmosfére a minimu oblečenia chceme vyzerať čo najlepšie. Ak však naša pokožka chytí nepeknú červenú farbu, zrejme to nikoho z nás tešiť nebude.

Poznáte všetky riziká ostrého slnka no napriek tomu si opalovanei neviete odpustiť? Potom by st emali vedieť, ako sa správne starať o svoje telo a užívať si slnkom zaliate dni, aby sme neskončili s úpalom a nepekným začervenaním.

Prevencia a správna starostlivosť

Základom je uvedomiť si, že spáliť sa môžeme aj keď sa účelne neopaľujeme. Počas víkendovej prechádzky v krátkom rukáve je naša pokožka vystavená slneniu rovnako ako v prípade opaľovania. Vhodné je preventívne sa natierať krémom s ochranným faktorom ak vieme, že sa budeme dlhšie pohybovať na slnku. Platí, že čím svetlejší fototyp pokožky máme, tým silnejší ochranný faktor opaľovacích krémov by sme mali používať.

Ideálna je najmä biokozmetika, nakoľko bežné krémy a spreje obsahujú množstvo chemikálii, ktoré sa po vstrebaní dostávajú priamo do krvného obehu. Zabúdať by sme nemali ani na pery, ktoré môžu v dôsledku vysokých teplôt popraskať. Dokonca hrozia aj tvorby oparov, preto je vhodné používať balzamy s ochranným faktorom aj na ne.

Správne potraviny

Málokto tuší, že ako prevencia a zároveň pomôcka odolnosti nášho organizmu pred spálením slúžia aj potraviny. Je vedecky dokázané, že dostatočný prísun antioxidantov v jedle zabraňuje tomuto nepríjemnému následku nadmerného slnenia. Preto je vhodné konzumovať veľa ovocia a zeleniny ako goji, mrkva, kapusta, brokolica, brusnice, maliny, či melón, ktorý je zároveň vhodným zdrojom hydratácie organizmu. Výborným pomocníkom je aj zelený čaj alebo matcha, ktorí zabezpečia aj dostatočný pitný režim.

Biokozmetika ako správna voľba

Ešte donedávna sa o škodlivosti chemikálií v opaľovacích prípravkoch veľa nehovorilo. A aj dnes zostáva táto téma stále v úzadí. Našťastie existuje množstvo alternatív v podobe čím ďalej tým viac populárnej biokozmetiky, ktorá dokáže telo ochrániť rovnako efektívne ako jej populárnejšia konkurencia a bez zbytočnej chemickej záťaže. Pokožku treba dostatočne hydratovať. BIO kozmetika obsahuje plnohodnotné čisté rastlinné výťažky a oleje, ktoré ju dokonale vyživujú a hydratujú. UV žiarenie spôsobuje predčasné starnutie pokožky, preto je dôležité používanie i BIO opaľovacej kozmetiky z ochranným faktorom počas bežného dňa, a to aspoň pleťové krémy s SPF 30. Napríklad BIO kozmetika ALGA MARIS ponúka i tónovacie pleťové krémy s faktorom SPF 30, ktoré ocenia najmä dámy, ktoré chcú v práci vyzerať upravene a zakryť drobné nedokonalosti pleti.

TIP redakcie:

ALGA MARIS BIO mlieko na opaľovanie SPF 30 v cene 18,95 €

Foto: Pixabay.com

Zdieľaj článok:

Comments are closed.