Foreo predstavuje inovatívnu pleťovú masku na mieru

8. novembra 2021
1396
 

Inovatívna švédska beauty-tech značka odhaľuje tajomstvo krásy a mladistvého vzhľadu, ktoré sa nachádza v kuchyni každého z nás. Nová báza pre pleťovú masku FOREO Imagination umožňuje komplexnú starostlivosť o pleť na mieru.

Bez prírody nemôžeme plnohodnotne fungovať, napriek tomu sa zdá, že s ňou v posledných rokoch strácame spojenie. Švédska beauty-tech značka FOREO si preto dala za cieľ obnoviť túto stratenú rovnováhu a po dlhom vývoji konečne uvádza na trh revolučnú novinku – bázu pre pleťovú masku Imagination, ktorá spája dva zdanlivo nezlučiteľné svety. Svet najmodernejších technológií a to najlepšie z prírody.

„Spotrebitelia sú stále náročnejší a požadujú viac než len efektívnu starostlivosť o pleť. Túžia po holistickom prístupe, ktorý vyživuje ako pleť, tak i myseľ. A náš nový produkt Imagination to dokáže. Táto báza pre pleťovú masku, ktorá obsahuje Triple Infusion Complex, významne zvyšuje vstrebateľnosť aktívnych látok a je navrhnutá tak, aby sa dokonale spojila s čerstvými ingredienciami z vašej chladničky alebo špajze. Funguje ako dvojitá sila – aktivuje a maximálne využije potenciál organických surovín a zároveň umožňuje ich vstrebávanie do hlbších vrstiev pleti. To, že sa môžete hrať a byť kreatívny pri vytváraní svojej vlastnej starostlivosti na mieru je bonusom navyše, ktorý Vám otvorí nové obzory a umožní vám zblížiť sa s prírodou zase o trošku viac,“ vysvetľuje generálny riaditeľ spoločnosti FOREO Boris Trupčevič.

Ako napovedá samotný názov, najnovší počin spoločnosti FOREO vás dostane ďaleko za hranice predstavivosti. Značka, ktorá je známa predovšetkým vďaka svojim moderným technológiám a inováciám, spôsobila v kozmetickom priemysle už niekoľko revolúcií. A pretože je jej podnikanie orientované na zákazníka, vidí budúcnosť krásy predovšetkým v personalizovaných riešeniach. Tentoraz sa však skutočne prekonala. Namiesto toho, aby zákazníkovi ponúkla univerzálny produkt, postavila ho do centra diania a umožnila mu slobodne sa rozhodnúť, aké zložky chce vo svojej dennej beauty rutine naozaj mať. Báza pre pleťovú masku Imagination využíva prelomovú technológiu, vďaka ktorej sa hydratačné zloženie bázy dokáže ľahko spojiť s čerstvými ingredienciami z vašej kuchyne. Príroda nás vyzýva k návratu k jednoduchosti. FOREO Imagination jej načúva a pomáha z nej vyťažiť maximum.

Pôsobenie prírodných ingrediencií na ľudskú kožu bolo známe ešte predtým, než sa Kleopatra túžiaca po pôvabnejšej pokožke prvýkrát ponorila do oslieho mlieka. Ani dnes nie je DIY krása v mainstreamovej kultúre ničím novým. A hoci sú organické ingrediencie priamo nabité vitamínmi, minerálmi, antioxidantami a živinami, pravdou je, že nedokážu preniknúť cez kožnú bariéru. Zostávajú na povrchu pleti a nemôžu tak svoje čarovné účinky plne rozvinúť.

Novinka od Foreo pre každú domácnosť

Triple Infusion Complex je kombinácia troch výnimočných zložiek, ktoré zosilňujú účinnosť organických ingrediencií a uľahčujú ich absorpciu do pleti: špeciálneho esteru, hydratačnej látky a mastných kyselín. Ester umožňuje prenikanie vo vode rozpustných aktívnych látok do pleti. Zvlhčujúca látka pleť hydratuje, zároveň pôsobí ako rozpúšťadlo a „prepravuje“ výživné zložky cez hydrolipidický film do hlbších vrstiev pleti. A konečne mastné kyseliny, predovšetkým dobre známe omega-6 mastné kyseliny, veľmi výrazne uľahčujú absorpciu, aktívne optimalizujú úroveň hydratácie, zlepšujú pružnosť pleti a majú pozitívny vplyv na jej ochrannú funkciu.

Ak sa rozhodnete experimentovať s domácimi surovinami, najprv sa informujte, čo môžu urobiť s vašou pleťou a ako sa vzájomne ovplyvňujú. To, že je niečo domáce ešte neznamená úplnú bezchybnosť. Existuje veľa prírodných látok, ktoré pri kontakte s pleťou vyvolávajú alergie. Príkladom za všetky sú esenciálne oleje známe svojimi blahodárnymi účinkami na ľudské zdravie, ktoré však môžu pleť nepríjemne podráždiť. Surové vaječné bielky, často využívané ako maska ​​proti starnutiu, vás zase môžu vystaviť baktérii Salmonela. Pred aplikáciou vašej domácej receptúry tiež najprv vykonajte test citlivosti – naneste malé množstvo zmesi na ruku a počkajte, či sa nedostaví nežiaduca reakcia.

Akonáhle získate potrebné informácie, môžete sa smelo pustiť do svojho tvorenia, ktoré vám prinesie veľa benefitov. Nielen, že si oddýchnete pri kreatívnej činnosti, ale navyše tým nevyprodukujete zbytočný odpad a budete presne vedieť, čo na svoju pleť nanášate.

Naša pleť je veľmi inteligentná – chráni nás pred vonkajšími vplyvmi, dokáže sa sama regenerovať a jej občas dramatické reakcie na určité podnety nás upozornia, keď niečo nie je v poriadku. Rovnako múdra je aj príroda, ktorá je dokonalou zásobárňou úžasných aktívnych látok – veľa z nich však zostáva nevyužitých, pretože si s nimi naša pleť nevie poradiť. Dá sa povedať, že naša koža potrebuje kľúč k odomknutiu svojho absorpčného potenciálu. A týmto kľúčom je Imagination. FOREO vám poskytne mapu ku krásnej a zdravej pleti. O tom, na akú dobrodružnú cestu sa vydáte už rozhodujete sami,“ vysvetľuje Trupčevič.

Obľúbenosť domácej kozmetiky každým rokom stúpa, čo potvrdzuje marketingový výskum spoločnosti Euromonitor, ktorý ukázal, že 41 % spotrebiteľov z celého sveta používa aspoň 1 DIY produkt mesačne, pričom prevládajú prípravky na čistenie tváre. Proces výroby vlastnej pleťovej masky je jednoduchý a veľmi zábavný. Stačí zmiešať vaše obľúbené organické ingrediencie s jednou čajovou lyžičkou bázy Imagination a zmes rovnomerne naniesť na pleť. Kombinácia darov prírody a modernej technológie Triple Infusion Complex spolupracujú v dokonalej harmónii z čoho vyťaží vaša pleť.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.