Emancipovaná žena? Bez hormonálnej antikoncepcii by neexistovala!

8. marca 2022
1576
 

Súhlasíte s týmto tvrdením? Musíte uznať, že niečo na tom pravdy asi bude. To, že žena dokáže kontrolovať svoje telo čo sa týka nechceného otehotnenia je práve vďaka antikoncepcii. A keď to tvrdí pán profesor Miroslav Borovský, hlavný odborník MZ SR na gynekológiu, tak to každopádne musíte brať do úvahy a tento názor minimálne rešpektovať.

Užívanie hormonálnej antikoncepcie má pre ženu mnoho výhod. Medzi tie základné patrí PLÁNOVANIE RODIČOVSTVA – príchod dieťaťa nielen fyzicky, ale aj psychicky zrelým rodičom. HAK je najspoľahlivejšia antikoncepčná metóda – počas užívania príde k „uspatiu“ vaječníkov má aj sekundárny účinok a to spomalenie pohyblivosti vajcovodov, zahustenie hlienu v krčku maternice a zmeny sliznice maternice. Po vysadení antikoncepcie príde po krátkom čase k návratu plodnosti.

Pre koho je určená

Hormonálna antikoncepcia je dostupná len na lekársky predpis a odporúča sa pre dievčatá a ženy, ktoré majú menštruáciu aspoň 2 roky.

Ďalšie výhody

Užívanie hormonálnej antikoncepcie má aj ďalšie výhody a benefity. Spomeňme len niektoré, napríklad zlepšuje kvalitu pleti a vlasov, lieči aknóznu pleť, zmierňuje príznaky predmenštruačného syndrómu, zabraňuje endometrióze, znižuje riziko mimomaternicovej tehotnosti a je prevenciou na výskyt cýst, zápalov, myómov či rakoviny sliznice maternice.

Ako je to s tou emancipáciou?

Pozrite si krátke video, v ktorom vám pán profesor Miroslav Borovský vysvetľuje, že základným účinkom hormonálnej antikoncepcie je „uspatie“ vaječníkov, vďaka čomu si vedia fyzicky a psychicky zrelí rodičia naplánovať rodičovstvo. Hlavným benefitom HAK je jej vysoká spoľahlivosť. A určite sa niečo dozviete aj o tej emancipácii, že ženy vďaka HAK mohli konečne „opustiť kuchyňu“ a začať žiť plnohodnotný život. Viac sa o hormonálnej antikoncepcii dozviete aj na www.milujemeaplanujeme.sk.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.