Silné a krásne ženy aj s krátkym účesom

23. júla 2019
4516
 

Väčšina z nás si zrejme život bez krásneho účesu nevie ani predstaviť. Vlasy však vedia poriadne nejednu ženu potrápiť. Strata vlasov počas chemoterapie psychicky zatrasie každou onkologickou pacientkou. Kúpa novej parochne však nie je lacná záležitosť a veľa žien si ju dovoliť nemôže. Práve pre takéto pacientky je tu projekt  Ligy proti rakovine „Vystrihaj sa Slovensko“, ktorý aj tento rok v spolupráci so 101 Drogerie vracia desiatkám žien kus sebavedomia a životnej energie. Pacientky aj zástupcovia z Ligy proti rakovine sa stretli v utorok dopoludnia v bratislavskej kaviarni Spot.

Rakovina je pre väčšinu žien stále veľkým strašiakom. Ochorenie určite nemožno zlahčovať, no práve takýmto pacientkám dnes aktívne pomáha Liga proti rakovine, ktorá v spolupráci s kaderníctvami po celom Slovensku založila projekt Vystrihaj sa Slovensko. Za celou myšlienkou stojí aj úspešná kaderníčka Zdenka Vrbová, ktorá sama ostrihala stovky darcov vlasov. Cieľom projektu je bezplatne vyrábať parochne na mieru z pravých vlasov pre onkologické pacientky, a v blízkej budúcnosti aj zapožičať parochne z umelých vlasov pacientkam, ktoré na výrobu čakať nemôžu.

„Často sa stretávame s pacientkami, pre ktoré je strata vlasov veľkým strašiakom. Prežívajú pocity úzkosti, depresie, obávajú sa ako bude reagovať spoločnosť na ich zmenenú vizáž. Dočasné riešenie straty vlasov v podobe parochne je často krát v náročnom období liečby veľkou pomocou. Jednou alternatívou je parochňa z pravých vlasov, ktorá sa vyrába na mieru vďaka darcom vlasov a samozrejme financiám, ktoré sú na jej výrobu potrebné. Za tieto sme vďační i projektu „Silná a krásna“.“

„Druhá alternatíva je darovanie či zapožičanie parochne z umelých vlasov, ktorú dokážeme  pacientke zaobstarať oveľa rýchlejšie. Práve vzhľadom k promptnosti tejto možnosti aktuálne pripravujeme i spustenie tejto druhej alternatívy. Jej financovanie bude zabezpečené odpredaním darovaných vlasov, ktoré sú nevhodné  na výrobu parochne resp. ktoré z kapacitných dôvodov a reálnych možností vlásenkárky nie je možné spracovať. Darcovia vlasov môžu mať dobrý pocit, keďže ich vlasy poslúžia na zabezpečenie jednej z týchto dvoch možností a ich dar je tak v každom prípade efektívny a zmysluplný. Je samozrejmé, že  parochne poskytuje Liga proti rakovine pacientkam bezplatne,“ prezradila výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Ing. Eva Kováčová.

Krásne a plné energie aj s krátkym účesom

Veľa žien si ani nedokáže predstaviť, že by sa vzdalo svojej dlhej hrivy. V posledných rokoch však čoraz častejšie aj známe osobnosti dobrovoľne svoje vlasy zhadzujú. Medzi tieto dámy sa radí aj obľúbená moderátorka Diana Hagerová, ktorá pred pár mesiacmi podstúpila radikálnu zmenu imidžu a podporila projekt Vystrihaj sa Slovensko. Ak sa tiež rozhodnete svoje vlasy darovať a pomôcť iným ženám, mali by ste vedieť, že minimálna dĺžka vlasov na výrobu parochní je 40cm. Samozrejme by mali byť nefarbené a zdravé.

Myšlienku prišla podporiť aj známa slovenská blogerka a stylistka Jana Kočiš, ktorá tiež hrdo nosí krátky účes. Nechala som sa ostrihať, lebo sa tak cítim lepšie. Vôbec si nemyslím, že by dlhšie vlasy znamenali vyššie sebavedomie. Myslím si, že s krátkym účesom môže žena vyzerať oveľa lepšie a viac fresh.“ Rozhodnutie že sa nechala ostrihať ani s odstupom času neľutuje a nevylučuje, že svoj účes aj v budúcnosti opäť skráti.

Pomôcť ženám môže počas leta opäť každý. Stačí ak si kúpite jeden z produktov Pantene v sieti 101 Drogerie od 10. júla do 17. septembra 2019 a prispejete tak až 50 centov pre pacientky, ktoré o korunu krásy prišli. Zdravé vlasy od Pantene tak už po tretí krát môžu znamenať zdravé vlasy pre pacientky.

Foto: Alex Kinova

Zdieľaj článok:

Comments are closed.