Tip pre lepší zrak: Tieto zložky zabránia slepote!

5. apríla 2019
4046
 

Zrak je niečo, čo väčšina z nás považuje za samozrejmosť. S pribúdajúcim vekom sa však jeho kvalita zhoršuje a preto by sme nemali zabúdať na správnu starostlivosť. Najjednoduchšou cestou je konzumácia správnych výživových doplnkov s vitamínmi, minerálmi a karotenoidmi.

V mladom veku problém so zrakom väčšina ľudí vôbec nemá. S pribúdajúcim vekom sa však môžete stretnúť s oslabeným videním a vtedy potrebujete oči podporiť výživou, aby si svoju funkciu plnili čo najlepšie a čo najdlhšie. Naše telo si niekedy nedokáže vytvoriť dostatok potrebných látok a je odkázané na ich prísun zo stravy a výživových doplnkov.

Skvelou voľbou sú v tomto prípade výživové doplnky Ocuvite Complete a Ocuvite Luteín forte. Tie svojím zložením kopírujú potreby dospelého človeka na kvalitnú výživu očí a teda ostrého zraku. Ocuvite produkty obsahujú vyváženú kombináciu karotenoidov (luteín a zeaxantín), zinku, selénu a vitamínov C a E. Poďme si jednotlivé zložky rozobrať podrobnejšie. Presné množstvá jednotlivých zložiek nájdete na našej hlavnej stránke.

Dôležité karotenoidy luteín a zeaxanín

Antioxidanty  luteín a zeaxanín nájdete vo vysokej koncentrácii (až niekoľko 100 násobne vyššej) v centrálnej oblasti sietnice, ktorá je zodpovedná za ostré videnie. Zo 600 karotenoidov nachádzajúcich sa v prírode sa len tieto dva ukladajú v očnej sietnici (v žltej škvrne). Preto je prísun týchto minerálov do tela kľúčový. Všetky spomínané látky sú pre naše telo veľmi priaznivé aj ako prevencia, ktorá znižuje riziko poškodenia sietnice, ochorenia očnej šošovky či riziko makulárnej degenerácie spájajúcej sa s vekom.

Karotenoidy luteín a zeaxantín sa nachádzajú hlavne v zelenej listovej zelenine (kučeravý kel, špenát, púpavové listy, žerucha, čakankové listy, bazalka atď.), ale v menšom množstve aj v iných potravinách (hurmikaki, avokádo).

Vitamíny C, E, selén a zinok

Vitamíny C a E sú pre naše telo mimoriadne dôležité a priaznivo vplývajú dokonca aj na náš zrak, pretože očné bunky chránia pred oxidatívnym stresom. Znamená to, že neutralizujú voľné radikály (nestále molekuly), vďaka čomu všetky bunky oka fungujú správne a nedochádza k degeneratívnym zmenám, ktoré majú negatívny vplyv na ostrosť zraku. Nedostatok vitamínu E môže spôsobiť poškodenie sietnice a následnú stareckú slepotu.

Selén sa vo výživových doplnkoch Ocuvite nachádza vo forme kvasníc obohatených o selén. Okrem ochrannej funkcie prispieva k správnemu fungovaniu štítnej žľazy a pomáha správnemu fungovaniu imunitného systému. Zdrojom selénu sú para orechy, slnečnicové semená, tuniak, morčacie a kuracie mäso či vajcia.

K poruchám zraku môže dôjsť aj pri zníženej hladine zinku v organizme. Naše telo si nevytvára veľké zásoby zinku a preto je potrebné ho neustále dopĺňať. Dostatočný prísun zinku, predovšetkým prostredníctvom kvalitných výživových doplnkov Ocuvite podporuje dobrý zrak, imunitný systém a zlepšuje celkovú odolnosť ľudského organizmu.

Foto: Pixabay.com

Zdieľaj článok:

Comments are closed.