Barbora Švidranová vydáva nový singel Kráľovná. Dychberúce video venuje všetkým ženám

30. januára 2020
4445
 

Skladby o láske nie sú na popovej scéne ničím výnimočné. Talentovaná Barbora Švidranová sa však vo svojej novej skladbe neoddáva láske k inému mužovi ani si nelieči zlomené srdce. Pieseň Kráľovná je totiž oslavou ženskosti, ktorú Barbora oslavuje vo všetkých jej tvaroch a veľkostiach. Ide navyše o prvú pieseň, ku ktorej si hlavnú melódiu aj text zložila sama Barbora.

Barbora Švidraňová nie je na hudobnej scéne žiaden nováčik. Registrovať ste ju mohli ešte v roku 2012 v talentovej šou The Voice, neskôr tiež v Tvoja tvár znie povedome. Svoj debutový album Fénix však vydala ešte v roku 2016, je tak najvyšší čas dobriať fanúšikom nový album. Ochutnávkou je práve skladba Kráľovná, s ktorou Barbore produkčne pomohol jej brat Šimon Švidraň, no tiež klavirista Martin Ferenčík a Andrej Hruška, ktorý mal na starosti finálny mix.

„Najnovší song som pripravovala takmer rok, pretože som chcela, aby táto osobná výpoveď bola naozaj hlboká a veľkolepá. Odkedy som mamou, tak sa mi život obrátil na ruby, aj v dobrom, ale v istej miere aj v zlom. V zlom, hlavne, čo sa týka mňa samej ako ženy, ktorá má často pochybnosti, či žije svoj život správne a či je dosť silná, aby to všetko zvládla. Z každej strany je na nás tlak, aby sme boli dokonalé frajerky, manželky, gazdiné, manažérky, lekárky, mamy… Stretávam sa s mnohými ženami, ktoré majú veľmi nízke sebavedomie, málo sebaúcty, hoci sú úspešné, inteligentné a krásne. S týmto všetkým som dlho bojovala aj ja, a dnes, keď som mama, som konečne dozrela, a uvedomila som si, čo všetko znamená byť ženou,“ prezradila Barbora Švidraňová.

Napriek tomu, že video vznikalo v slovenskej produkcii, tak výsledok môže pokojne konkurovať zahraničným klipom, ktorých rozpočet začína na sumách niekoľko stoviek tisíc eur. Réžiu a hlavnú kameru klipu má na konte Kristína Dutková Botlová a o produkciu sa postarala Veronika Čechová. Styling mala na starosti Simona Milková, make-up artistka Lucia Lucid Sládečková a Jana Kočišová. Šperky mi dodala šperkárka Lucia Borovská alias ElishaFox a krásne šaty módna návrhárka Michaela Ľuptáková.

O ďalšiu nádhernú róbu sa postaral návrhár Patrik Haaz, taktiež ďakujem chlapcom zo štábu, asistentom, runnerom, osvetlovačom a ostatným technikom, ďakujem kamarátovi hercovi Tomášovi Pokornému z Bohéma baru, kde sa polovica videoklipu natáčala, za ústretovosť a krásny priestor. a hlavne ďakujem môjmu bratovi Šimonovi opäť za skvelú pomoc pri hudobnej produkcii a nahrávaní,“ dodala Barbora.

Foto: Kristína Botlová

Okrem Barbory sa pred kamerou ukázalo niekoľko žien. Tentokrát však po boku červenovlásky nestoja žiadne vychudnuté modelky, ale sexi tanečnice z Bratislava Burlesque, ktoré sú dôkazom toho, že ženská krása nepodlieha žiadnym pravidlám či ideálom. „Áno, som feministka, emancipovaná žena, ale v tom najlepšom slova zmysle. Vyzdvihovanie ženstva neznamená utláčanie mužstva. V tom je tá rovnoprávnosť. A malo by to fungovať aj naopak. Bola by som rada, ak by si aj muži vďaka tejto skladbe uvedomili, čo pre nich znamenáme a že si zaslúžime rešpekt, napriek našim výkyvom nálad. Ale to je predsa na nás niekedy tak sexy, nie?“ dodáva s úsmevom.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.