Strategické partnerstvo Xiaomi × Leica v oblasti zobrazovacích technológií

4. júla 2022
1222
 

Spoločnosť Xiaomi dnes oficiálne predstavila nový rad Xiaomi 12S „co-engineered with Leica“, respektíve „ vyvinutý v spolupráci s firmou Leica“. Táto výnimočná séria výrobkov na spracovanie obrazu je prvým zavŕšením strategického partnerstva v oblasti zobrazovacích technológií medzi spoločnosťami Xiaomi a Leica. Celá séria obsahuje rôzne zobrazovacie systémy spoločne vyvinuté firmami Xiaomi a Leica, ktoré obsahujú objektívy Leica Summicron a podporujú zobrazovacie profily Leica, pričom cieľom všetkých je umožniť jednotlivým tvorcom vyjadriť svoju kreativitu a zároveň zachovať autentický štýl zobrazovania Leica.

Autentické snímky Leica, zobrazovacie profily Leica

V tejto novej ére mobilnej fotografie spoločnosti Xiaomi a Leica spoločne vytvorili nový štandard pre fotografovanie smartfónmi. Kombináciou detailných skúseností spoločnosti Leica v oblasti optiky, spracovania obrazu, kvality obrazu a bohatých znalostí spoločnosti Xiaomi v oblasti počítačovej fotografie smartfónov ponúka séria Xiaomi 12S „co-engineered with Leica“ bezprecedentnú kvalitu obrazu a farieb, ktoré úzko súvisia s charakteristickým vzhľadom Leica.

S cieľom pomôcť posunúť obrazovú technológiu k novým limitom spoločnosti Xiaomi a Leica spoločne vyvinuli sofistikované optické objektívy. Xiaomi 12S Ultra ako najvyšší model využíva vo svojom systéme objektívov prvotriedne optické konštrukčné riešenia spoločnosti Leica, pričom dodržiava ich prísne normy testovania optickej kvality a implementuje odborné znalosti spoločnosti Xiaomi v oblasti miniaturizácie komponentov s cieľom zabezpečiť ultravysoké rozlíšenie, mimoriadne vysokú citlivosť na svetlo, znížený rozptyl a nižšie odlesky.

Primárny fotoaparát Xiaomi 12S Ultra využíva asférický objektív 8P, aby sa vyriešili bežné problémy pri fotografovaní, ako sú odlesky, ghosting a chromatická aberácia. Modul fotoaparátu Xiaomi 12S Ultra pridáva aj antireflexnú povrchovú úpravu šošoviek, povrchovú úpravu okrajov objektívu, materiál cyklického olefinového kopolyméru a filter infračerveného svetla s technológiou spin coating. Tieto funkcie spoločne ponúkajú celkovo jasnejší obraz, ktorý je konzistentný po celom objektíve.

Okrem pokročilej optickej konštrukcie využíva séria Xiaomi 12S „co-engineered with Leica“ aj obrazové profily Leica, ktoré zdedili storočnú estetiku obrazu Leica a pomocou špičkových algoritmov reprodukujú tón a estetiku Leica. Pre koncového používateľa to znamená prístup k dvom fotografickým štýlom: „Leica Authentic Look“ a „Leica Vibrant Look“, ktoré ponúkajú fotografovi väčšiu tvorivú slobodu.

Leica Authentic Look sleduje prirodzený obraz, ktorým je spoločnosť Leica známa. Zachovaním kontrastu svetla a tieňa dodáva fotografiám pocit trojrozmernej hĺbky s charakteristickou dokonalosťou časom overenej estetiky svetla a tieňa značky Leica.

Leica Vibrant Look obsahuje prvky, na ktorých sa podieľali spoločnosti Xiaomi aj Leica. Spojením skúseností spoločnosti Xiaomi v oblasti fotografovania smartfónov s typickou estetikou spoločnosti Leica sa fotografi môžu snažiť zachytiť emócie okamihu, čo je pre spoločnosť Leica symbolom objavovania v oblasti fotografovania smartfónov.

Séria Xiaomi 12S „ vyvinutá v spolupráci so spoločnosťou Leica“ prináša do smartfónu autentický „Leica Image Look“.

Profesionálny širokouhlý fotoaparát so super veľkým 1-palcovým snímačom

Xiaomi 12S Ultra je vybavený 1“ snímačom Sony IMX989 so štvorvrstvovým usporiadaním pixelov s veľkosťou jednotlivých pixelov 1,6 μm. Po zoskupení pixelov dosahuje veľkosť 3,2 μm, čím sa znižuje šum, rozširuje dynamický rozsah, zvyšuje zachytené svetlo a dosahuje sa celkovo lepší obraz pri slabom osvetlení. Vytvára sa nový precedens vo fotoaparátoch smartfónov, ktorý sa z hľadiska hardvérových špecifikácií približuje tradičným fotoaparátom.

Xiaomi 12S Ultra je prvé zariadenie so systémom Android, ktoré podporuje nahrávanie a prehrávanie videa Dolby Vision HDR. Dolby Vision vylepšuje videá o živé farby, ostrejší kontrastný pomer a bohatšie detaily, čím vám poskytuje živú a prepracovanú kvalitu obrazu.

Xiaomi 12S Ultra využíva HyperOIS pre mimoriadne stabilný výsledok, ktorý ponúka nepretržitú kompenzáciu pohybu počas nahrávania videa. HyperOIS využíva medzeru medzi dvoma snímkami na pohon motora OIS do pôvodnej polohy, čím poskytuje každej snímke plný efektívny rozsah stabilizácie.

Xiaomi 12S a Xiaomi 12S Pro sú vybavené primárnym snímačom Sony IMX707, ktorý obsahuje veľkú plochu snímača aj veľké pixely s veľkosťou 1/1,28 palca a 2,44 μm po spájaní pixelov. S podporou Xiaomi AI Image Solution a Xiaomi ProFocus dosahujú tieto snímače rýchle spustenie, snímanie a kontinuálne fotografovanie. Tieto zariadenia podporujú špičkový režim ultrarýchleho sériového snímania 30 snímok za sekundu a výnimočné možnosti fotografovania pri slabom osvetlení. Ďalej vo svojich fotoaparátoch implementujú aj funkciu All-scene snapshot, ktorá uľahčuje zachytenie rozhodujúceho momentu.

Séria Xiaomi 12S „co-engineered with Leica“ bola tiež navrhnutá tak, aby bola ústretovejšia voči fotografom pri postprodukcii. Celá séria podporuje 10-bitový formát RAW kalibrovaný laboratóriami Adobe Labs s metadátami pre korekciu farieb vloženými do súborov. Pri použití programu Adobe Lightroom na otvorenie fotografií nasnímaných na fotoaparátoch Xiaomi radu 12S softvér Adobe Camera RAW automaticky optimalizuje fotografie na základe metadát, čím poskytuje profesionálnym fotografom dobrý východiskový bod pre postprodukciu. 

Jeden smartfón, dva čipy Xiaomi Surge

Xiaomi 12S Ultra „co-engineered with Leica“ je prvým vlajkovým modelom značky, ktorý je vybavený dvoma proprietárnymi čipmi Xiaomi Surge – čipovou sadou Xiaomi Surge P1 pre rýchle nabíjanie a čipovou sadou Xiaomi Surge G1 pre správu batérie, ktoré ponúkajú významné zlepšenie správy batérie a celkového používateľského zážitku.

Xiaomi 12S Ultra podporuje 67W káblové rýchle nabíjanie, 50W bezdrôtové rýchle nabíjanie a 10W reverzné bezdrôtové nabíjanie. Základom systému správy batérie Xiaomi Surge je jednočlánková batéria s kapacitou 4 860 mAh s kremíkovo-kyslíkovou anódou a čipová súprava Xiaomi Surge P1 pre rýchle nabíjanie, ktorá podporuje aj výstupný prúd až 16A s účinnosťou konverzie 96,8 %. Čipová súprava na správu batérie Xiaomi Surge G1 okrem toho ponúka množstvo algoritmov na správu batérie, ktoré chránia bezpečnosť fungovania batérie a monitorujú vybíjacie zaťaženie na presné predpovedanie dostupnej životnosti batérie zariadenia. Xiaomi 12S Ultra podporuje aj adaptívne nabíjanie, ktoré zabraňuje prebíjaniu batérie, čím zvyšuje počet nabíjacích cyklov o 25 %.

Xiaomi 12S Pro je vybavený rýchlonabíjacím čipsetom Xiaomi Surge P1, 120W káblovým nabíjaním, 50W bezdrôtovým nabíjaním a jednočlánkovou batériou s kapacitou 4 600 mAh, zatiaľ čo Xiaomi 12S ponúka 67W káblové nabíjanie, 50W bezdrôtové nabíjanie a batériu s kapacitou 4 500 mAh.

Výkon vlajkovej lode, displej vlajkovej lode

Ako najnovšia vlajková loď spoločnosti Xiaomi je rad Xiaomi 12S „ vyvinutý v spolupráci so spoločnosťou Leica“ poháňaný úplne novou mobilnou platformou Snapdragon® 8+ Gen 1, ktorá je postavená na 4nm procese TSMC. V porovnaní so Snapdragonom® 8 Gen 1 je plocha jadra Snapdragonu 8+ Gen 1 o 21 % menšia, pričom CPU aj GPU získali o 10 % vyšší výkon a o 30 % vyššiu energetickú účinnosť. To nielenže výrazne znižuje spotrebu energie radu Xiaomi 12S v pohotovostnom režime, ale umožňuje aj nižšie vyžarovanie tepla a spotrebu energie pri vysokých výpočtových situáciách.

Xiaomi 12S Ultra je vybavený úplne novým systémom odvodu tepla, podobným biologickému mechanizmu, ktorý môžu využívať listy rastlín na absorbovanie vody. Toto trojrozmerné chladiace čerpadlo je dômyselne navrhnuté so sériou kanálikov, ktoré využívajú kapilárnu sieť na aktívne čerpanie chladiacej kvapaliny skondenzovanej na strane oproti teplým oblastiam, čo výrazne zlepšuje účinnosť a zvyšuje tepelnú vodivosť jednej jednotky o 100 % v porovnaní s tradičnými VC systémami rozptylu tepla.

Xiaomi 12S Ultra a Xiaomi 12S Pro sú vybavené 6,73-palcovým AMOLED displejom s luminiscenčným materiálom E5, ktorý okrem špičkového jasu 1500 nitov, rozlíšenia 2K, farebného gamutu P3 a technológie 1-120 Hz AdaptiveSync Pro poskytuje profesionálnu úroveň detailov, jasu a farebného výkonu. Xiaomi 12S je o niečo kompaktnejší, má len 6,28-palcovú uhlopriečku a tiež podporuje zobrazenie s farebným gamutom P3, HDR10+ a 120 Hz AdaptiveSync.

Premiéru mali aj novinky ako aj Xiaomi 12 Pro Dimensity Edition, Xiaomi Book Pro 16, Xiaomi Book Pro 14, Xiaomi Smart Band 7 Pro a Xiaomi Home WiF. Informácie o nich vám poskytneme hneď, akonáhle budú dostupné.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.