Klamárka Nicki Minaj. Toto je pravda o zrušenom koncerte!

25. februára 2019
5203
 

V piatok večer zažilo Slovensko škandál, aký si naša hudobná scéna azda ani nepamätá. Na bratislavskom Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu sa stretli tisícky ľudí, ktorí si prišli pozrieť koncert americkej raperky Nicki Minaj. Tá ich nechala dlhé hodiny čakať, no napokon im pár minút pred polnocou oznámila, že žiadna šou nebude!

Malo ísť o slovenský koncert roka, no nestalo sa. Keď ešte v júni minulého roku Nicki Minaj ohlásila koncertné turné, tak zrejme každého prekvapilo, že sa na zozname zastávok objavila aj Bratislava. Napriek tomu, že išlo o prvú slovenskú návštevu Nicki Minaj, tak lístky sa jej vypredať nepodarilo. Hala doslova zívala prázdnotou čo organizátori riešili tým, že prázdne sektory zakrývali čiernou plachtou a ľudí z vrchných sektorov presádzali. 

Obrovská neprofesionalita

Obrovský chaos okolo koncertu panoval už pred jeho samotným začiatkom. Organizátori najskôr jeho štart presunuli z 19:30 na 21:00 a tiež zrušili plánované vystúpenie Majka Spirita, ktorý mal byť predskokanom. Obrovské meškanie bolo zapríčinené tým, že desiatky kamiónov s technikou mali zhruba 7-hodinové meškanie. Minaj totiž ešte vo štvrtok koncertovala v nemeckom Mníchove, odkiaľ sa presúvala do Bratislavy. „Nemecký promotér nám oznámil, že posledný kamión od nich odchádzal o 7:30, takže v čase, kedy už kamióny mali byť v Bratislave. Prvé kamióny začali chodiť okolo 14-tej. Oni tvrdili, že všetko stíhajú a nie je žiaden problém,“ prezradil Andrej Kratochvíl z XL Promotion v rozhovore pre portál Ruka Hore.

Fanúšikovia, ktorí čakali na koncert tak museli dlhé hodiny čakať v mrazoch pred halou a následne aj na samotnom štadióne, kde žiadne kúrenie nefungovalo. Čas dokonca neostal ani na to, aby sa prekryla ľadová plocha. Obrovské pódium pre 36-ročnú speváčku ešte po 22 hodine ani zďaleka nebolo hotové. Toto však nebola chyba slovenskej organizácie, nakoľko Minaj si do Bratislavy viezla vlastnú produkciu a 100-členný tím, bez ktorého príprava na koncert začať nemohla.

Samotná Nicki Minaj si z koncertu v Bratislave zjavne ťažkú hlavu nerobila, hoc keď vyšla na javisko, vyzerala, že ju zrušenie vystúpenia skutočne mrzelo. „Každý kto má úsudok si dokáže zrátať, že keď o 22 poriadne nestáli ani svetlá, tak tam ešte musí prebehnúť zvuková skúška a iné veci, bez ktorých to fungovať nemôže. Pri jej šatni sme mali našu dievčinu, ktorá ju tam čakala. Samotná Nicki Minaj prišla do haly až okolo 22:30 a dala jej otázku, kde sa nachádza. Takže ona naozaj nemá ani šajnu, kadiaľ ide. Myslím si, že to bola súhra množstva vecí, a môj súkromný názor je, že to mali dosť v paži,“ dodal Andrel Kratochvíl.

Klamstvá v priamom prenose

Krátko po zrušenom koncerte Nicki Minaj na svojom Instagrame zverejnila príspevok, v ktorom sa ospravedlňovala slovenským fanúšikov tým, že v hala v ktorej mala vystupovať nebola na jej šou pripravená. „Produkcia nám povedala, že budova nemá dosť energie pre obsluhu mojich výťahov (tie sa so mnou nielenže pohybujú pod a veľmi vysoko nad javiskom, no tiež presúvajú všetky rekvizity, nábytok, tanečníkov, kapelu, atď.), osvetlenia, hmly, konfiet a obrazoviek s vizuálmi. Šou by sme po niekoľkých minútach museli prerušiť. Juicy WRLD a ja sme čakali, čo sa s tým bude dať urobiť, viac ako tri hodiny. Niektorí moji fanúšikovia prišli z Rakúska, Nigérie a podobne. Zopár mojich fanúšikov som stretla a mali najlepšiu a najsladšiu energiu. Som tak sklamaná. Slovensko, milujem ťa tak veľmi a urobím všetko pre to, aby som sa sem vrátila čo najskôr. Myslím, že toto miesto a promotérsky tím neboli pripravení na to, že rapová šou bude vyžadovať takú veľkú produkciu,“ odznelo v dnes už zmazanom statuse.

Každému kto sa nad touto výhovorkou aspoň trochu zamyslí, musí byť jasné, že ide o hlúposť. Nicki totiž mala koncertovať v hale, ktorá spĺňa všetky potrebné štandardy. V minulosti na rovnakom mieste bez problémov odspievala Beyoncé, Katy Perry, Depeche Mode, Kylie Minogue či Robbie Williams. Na rovnaké miesto sa už tento týždeň opäť vráti so svojou šou Cirque du Soleil a o pár týždňov pôjde o hlavné dejisko majstrovstiev  sveta v ľadovom hokeji.

Ignorácia slovenských fanúšikov

Pod spomínaným príspevkom, ktorý Minaj zverejnila sa veľmi rýchlo začali množiť komentáre, ktoré ju obviňovali z neprofesionálneho prístupu k celej situácie. Fanúšikovia jej dávali za chybu to, že keby chcela, mohla zaspievať aspoň 1-2 skladby bez hudby, podobne ako minulý rok urobil Jason Derulo. Negatívne komentáre však boli postupne mazané. Minaj dokonca začala blokovať každého, kto sa na jej adresu vyjadril negatívne. Medzi túto skupinku sa zaradila aj miestna raperka Aless, ktorá zo svojho vzoru ostala skutočne sklamaná. „Obrovské sklamanie… Niekedy sú naše „vzory“ vzorom iba v našich predstavách. Napríklad Nicki sa z minúty na minútu pre mňa stala úplne iným vzorom..Ukázala mi to, čím nechcem nikdy byť. Klamárka,“ dodala Aless.

O niečo ďalej vo svojich vyjadreniach zašiel raper Separ, ktorý americkej hudobníčke napísal komentár o tom, čo si myslí jazykom, ktorý je mu najbližšie. „Ozvi sa kludne, dáme feat., možno ti potom ešte ľudia u nás dajú šancu. Môžeš si potom zahrať na Hip Hop Žije alebo tak,“ doporučil Minaj. Ku koncertu sa vyjadrila aj slovenská speváčka Ronie, ktorá Nicki Minaj pár rokov dozadu videla spievať na koncerte Beyoncé v Paríži. „Ako môže celý tím meškať 6 hodín? Nakoniec teda nevystúpila a zhodila vinu na agentúru, čo mi prišlo vrcholne sebecké a podlé. Hrozné bolo vidieť plakať ľudí, čo sa naozaj tešili a ich Queen im nedala ani jeden track,“ napísala talentovaná Slovenka.

Účasť na piatkovom koncerte lutovala aj kontoverzná Zuzana Plačková. „Keby viem som mohla doma ležať v posteli a kukat filmy nie vidieť pekne zahrane priam na Oscara divadlo jak ju to veľmi mrzí že nevystúpi. Keby brzda chcela aspoň dačo mohla zahučať do toho mikrofónu nie sa tam falošne ľutovať. Kamoške som chcela splniť sen že ju konečne uvidí rapovat a namiesto toho jej ostali oči pre plač a myslím si že nebola jediná ale všetci ostali sklamaní po 5 hodinovom čakaní na show ktorá ani neprišla!“

 Zdroj: Instagram.com

 

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.