Veľký návrat Whitney Houston: Takto bude vyzerať jej slovenská premiéra!

12. decembra 2019
3227
 

Už 21. marca 2020 sa slovenský fanúšikovia konečne dočkajú koncertu Whitney Houston. Do bratislavskej Incheba Expo Arény totiž zavíta unikátny hologramový koncert, vďaka ktorému sa zosnulá speváčka po rokoch opäť vráti na scénu. Tvorcovia hudobno – technologickej megašou odkrývajú prvé sekundy videa, v ktorom fanúšikovia môžu nahliadnuť, ako bude hologram Whitney Houston vyzerať.

 Whitney Houston si počas svojho života získala milióny fanúšikov po celom svete a inak tomu nie je ani na Slovensku. Spevácka diva síce v našej krajien nikdy nespievala, to sa však už o pár mesiacov zmení. Marcový koncert An Evening with Whitney Houston na Slovensku nesie dôležité prvenstvo – bude úplne  prvým hologramovým koncertom v Strednej a Východnej Európe. Aj vďaka tomu je dnes, vyše štvrťroka pred konaním podujatia už viac než polovica vstupeniek na bratislavský koncert vypredaná.

Tvorcovia šou z americkej spoločnosti BASE Hologram v týchto dňoch exkluzívne odkrývajú pár sekúnd hologramu Whitney Houston v krátkom videu. Speváčka vyzerá na prvých záberoch doslova dychberúco; efektne a autenticky pôsobia aj iskrivé ohňostroje na jej šatách, taktiež vytvorené hologramovou technológiou. Spoločnost BASE Hologram zároveň zverejnila prvú fotografiu hologramu Whitney Houston, ktorý si na vlastné oči budeme môcť pozrieť aj v Bratislave.

Večer plný hitov

Organizátori odhaľujú tiež ďalšie „veľké meno“, ktoré na príprave turné spolupracuje. Scénografia, svetelný efekty a produkcia šou sa ponesú pod taktovkou LeRoy Bennetta, ktorý je označovaný ako aktuálny líder v stage dizajne high-tech megašou vo svete. Podľa slov odborníkov LeRoy Bennett posúva hranice kreatívnych a fyzických možností javiskovej technológie. Vďaka tomu má na konte spolupráce s ikonami ako Prince, Beyonce, Lady Gaga, Paul McCartney, Bruno Mars či Ariana Grande. Uznávaný scénograf LeRoy Bennett sa pri príprave koncertu An Evening with Whitney pripojil k Fatime Robinson, vyhľadávanej choreografke, ktorá zastrešuje tanečnú stránku, program a dramaturgiu šou, a pýši sa hviezdnymi spoluprácami s Rihannou, Kanye Westom či Mary J- Blige.

Počas celosvetového hologramového turné Whitney Houstou osamozrejem odznejú jej najväčšie hity, no tiež aktuálny singel Higher Love, o ktorý sa postaral Kygo. „Dôvod, prečo je také ťažké prespievať cover piesní Whitney Houston je jasný – ona totiž bola naozaj jedna z milióna,“ hovorí Marty Tudor zo spoločnosti BASE Hologram. Hoci Whitney už nie je medzi nami, jej hudba tu bude s nami navždy,“ dodáva Pat Houston, bývalá manažérka Whitney Houston a prezidentka spoločnosti The Estate of Whitney E. Houston, ktorá spravuje umelecké dedičstvo legendárnej speváčky, a ktorá spoločnosti BASE Hologram udelila súhlas na vzdanie pocty Whitney Houston formou unikátneho hologramového turné.

S blížiacim sa začiatkom turné dostávajú organizátori slovenského koncertu postupne od amerických tvorcov šou detailné podmienky. „Už teraz môžeme povedať, že toto podujatie so sebou prinesie špeciálne požiadavky vzhľadom na unikátnu technológiu, na ktorej je postavené,“ prezrádzajú.Veľmi detailne sú špecifikované rozmery pódia, rozmiestnenie sedadiel resp. sedenie a kapacita sály – to všetko v záujme dokonalého zobrazenia hologramu.“ Ako dodávajú do Bratislavy pricestuje tím pozostávajúci z približne 30tich osôb, a takmer presne rovnaký počet pomocníkov musí na mieste koncertu zabezpečiť slovenský organizátor. Dohromady teda bude na priebeh koncertu dohliadať približne 60-členný tím.

Prísne opatrenia počas koncertu

„V rideri je tiež niekoľko zaujímavých detailov, napríklad minimálne jeden z osvetľovačov v hale musí mať horolezecký výcvik. Samotná hologramová technológia musí byť totiž namontovaná predpoludním v deň koncertu veľmi rýchlo – za 3 hodiny,“ prezrádzajú slovenskí organizátori. Najšpecifickejšou požiadavkou je, že musíme zabezpečiť prísny zákaz používania mobilných telefónov, fotoaparátov a kamier počas koncertu – hologramová technológia si totiž vyžaduje absolútnu tmu,“ dodávajú.

Koncert je dielom technologickej spoločnosti BASE Hologram, ktorá tvorí tiež hologramové koncerty nesmrteľných legiend Marie Callas či Roya Orbisona. Svetové hologramové turné Whitney Huston sa začne vo februári 2020 vo Veľkej Británii a po Európe sa na jeseň budúceho roka presunie do USA.  Návštevníci koncertu si vychutnajú speváčkine najikonickejšie hity na čele s kultovým soundtrackom filmu Osobný strážca “I Will Always Love You”. Na javisku nebude chýbať živá kapela, speváci a tanečníci. The Whitney Houston Hologram Tour: An Evening with Whitney prináša do Bratislavy festival CITY SOUNDS. Exkluzívnym mediálnym partnerom koncertu sa stala Televízia JOJ. „TV JOJ nikdy nechýba ako partner pri pokrokových eventoch, navyše, ak využívajú najmodernejšie technológie budúcnosti.  Sme radi, že v našom vysielaní môžeme podporiť  takú udalosť, akou je prvý hologramový koncert v Strednej a Východnej Európe, ktorý sa uskutoční práve v Bratislave,“ vyjadrila sa riaditeľka marketingu TV JOJ Ivana Semjanová.

V prípade hologramu Whitney však nepôjde o úplnú premiéru, nakoľko svojim fanúšikom sa vďaka moderným technológiám pripomenula už minulý rok, kedy si po jej boku takto mohla zaspievať Christina Aguilera. Ak chcete podobnú šou zažiť na vlastné oči, tak by ste s kúpou nemali čakať, kým sa vypredajú. Cena lístkov začína na sume 39 eur.

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.