Oslávenkyňa Katy Perry. Toto sú jej najväčšie hity!

25. októbra 2018
4670
 

Americkú speváčku Katy Perry nikomu netreba predstavovať. Rodáčka z Kalifornie patrí aj na Slovensku medzi mimoriadne obľúbené. Napokon v roku 2015 so svojim The Prismatic World Tour navštívila aj Bratislavu.

Katy Perry nikdy nebude patriť medzi speváčky, ktoré by sa mohli pochváliť obrovským hlasovým rozsahom. Jej živé vystúpenia s vami nespravia to, čo koncerty Adele alebo Beyoncé. Sympatická brunetka má však iskru, ktorú jej nikto uprieť nemôže.

Ťažký zrod hviezdy

Vedeli ste o tom, že Katy pôvodne začínala ako gospelová speváčka pod menom Katy Hudson? Svoj debutový album vydala ešte v roku 2001, no s počtom zhruba 200 predaných kusov išlo o totálne fiasko. Neskôr si zmenila meno na Katy Perry a v roku 2008 sa na scénu vrátila so štúdiovkou One Of The Boys z ktorej sa predalo viac než 7 miliónov kópií.

Katy v súčasnosti patrí medzi najúspešnejšie speváčky. Dlhé roky ju spájalo vrúcne priateľstvo s rovnako úspešnou kolegyňou Rihannou. Dvojica spolu vymetala večierky, užívala si slnečné dni na jachte a pravidelne spolu chodili na rôzne spoločenské akcie. Podľa posledných informácií amerických médií je však tomuto koniec. Rihanna sa mala prestať baviť s Katy po tom, ako ju Perry označila za dievča, ktoré holduje omamným látkam.

Práve dnes (25.10) Katy Perry oslavuje svoje 33-narodeniny. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli zaspomínať a vybrali sme jej 10 najväčších hitov:

I Kissed A Girl

Dodnes jedna z najznámejších piesni, akú Katy nahrala. Kto by to bol povedal, že toto dievča, ktoré na plné ústa priznalo pomer s dievčaťom, vyrastalo v silne veriacej rodine?

Hot N Cold

Ak by popová hudba mala svoju kráľovnú, v minulej dekáde by tento titul zrejem získala práve Katy. Chytľavá a provokačná Hot N Cold znela z každého rádia.

California Gurls

Táto pieseň je tak zlá a gýčová, až si ju napokon zamilujete. Presne toto sa v roku 2008 stalo aj v Amerike, kde Katy spolu so Snoop Doggom dobila rebríček Billboard a zotrvala tam 6 týždňov.

Firework

Vedeli ste o tom, že video k megahitu Firework sa nakrúcalo vo Viedni a zahrali si v ňom aj Slováci? Videoklip má dnes viac než miliardu prezretí a počet stále rýchlo stúpa.

E.T.

Katy Perry si mnoho ľudí zamilovalo práve vďaka jej výpravným videoklipom. Výborného vizuálu a skvelého spracovania sme sa dočkali v prípade songu E.T. s Kanye Westom. Katy sa tu zmenila v nadpozemskú bytosť, ktorú by ste zrejme na ulici nespoznali.

Part Of Me

Ak mal niekto pocit, že Katy Perry to bez cukrovej vaty, ružových šatočiek a množstva gýču ďaleko nedotiahne, mýlil sa. Síce jej to dlho nevydržalo, no so skladbou Part Of Me dokázala, že si poradí aj bez toho.

Roar

Video Roar je síce plné zvieratiek a vyzerá ako trailer na detskú komédiu, no zafungovalo to na výbornú. Do dnešného dna má klip viac než 2,6 miliard prezretí a ide o najúspešnejšiu pieseň tohto storočia.

Dark Horse

Len pár mesiacov po tom, ako Katy zabodovala hitom Roar, prišiel na radu singel Dark Horse. Ten sa stretol s obdobne veľkým úspechom. Videoklip má dnes takmer 2,5 miliard prezretí.

Chained To The Rhytm

Na svojom poslednom albume sa Katy rozhodla byť tak trochu kritická. Pieseň Chained To The Rhytm má síce pozitívny náboj, Katy však v nej spieva o tom, aká je dnešná spoločnosť skazená a manipulovateľná.

Swish Swish

Spomínate si na Katy, ktorá striedala jednu farebnú parochňu za druhou? Tej môžete dať zbohom. Katy sa totiž nechala ostrihať a radikálne zmenila svoj imidž. Pieseň Swish Swish adresuje kolegyni Taylor Swift, s ktorou vedú otvorenú vojnu.

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.