Stratená Lina Mayer je späť! Nový singel naspievala v slovenčine

6. apríla 2021
2933
 

Už sú to dva roky, odkedy Lina Mayer vydala svoj eponymný debutový album plný hitov ako Personal Sky, Don’t Leave Me Now či Nothing. Po pauze ktorú si dopriala aj v dôsledku globálnej pandémii prekvapuje novinkou s názvom Stratená, ktorá je predzvesťou jej druhého albumu.

Lina Mayer si minulý rok predstavovala úplne inak. Všetko zlé je však na niečo dobré. „Rok 2020 bol po všetkých stránkach veľmi náročný. S mojím tímom sme chystali turné, ktoré sa, žiaľ, nakoniec neuskutočnilo. Preto som sa pustila do tvorby a práce na nových skladbách. Odhliadnuc od vecí, čo sa dejú, či už vo svete alebo v mojom živote, chcela som prostredníctvom hudby uniknúť a hľadať cesty ako vyjadriť všetky svoje pocity, emócie a zážitky kreatívnym a zábavným spôsobom,“ hovorí Lina Mayer.

Nový singel Stratená pripomína popovú hudbu 80. a 90. rokov, čím možno Lina mnohým poslucháčom aj vďaka účesu či stylingu na sprievodných fotografiách bude pripomínať jej britskú kolegyňu Dua Lipu. Mayer si podobný štýl drží už dlho, je však viac než isté, že porovnávaniu so známejšou kolegyňou sa zrejme neubráni.

„Veľmi sa mi páči, aký smer nabral súčasný pop vo svete a chcela som to spraviť podľa seba. Myslím, že skladba ma opäť posunula niekam inam, ale to je dobre, umelec sa musí vyvíjať a posúvať. S myšlienkou nahrať skladbu v slovenčine som sa pohrávala už dlhšie, koniec-koncov, v šuflíku mám kopec rôznych textov. Ale aj vďaka situácii, v akej sa momentálne nachádzame, som o to viac chcela mať bližšie k ľudom a k mojim fanúšikom, a myslím si, že slovenčina je jednoznačne cesta,“ vysvetľuje Lina

Zdieľaj článok:

Comments are closed.