Talentovaná Ronie konečne predstavila svoje debutové cd!

14. novembra 2019
3637
 

Sympatická speváčka Ronie už má na konte niekoľko úspešných skladieb, no žiadne vlastné cd by ste v jej diskografii ešte pár dni dozadu nenašli. Po dvoch rokoch príprav sa však už tento piatok 15.11 do predaja konečne dostáva debutové EP DOMINO.

Už je to pár rokov, odkedy sa Ronie objavila na televíznych obrazovkách vďaka dievčenskej skupine Forsomeone. Spoločne síce vydali niekoľko skladieb, Ronie sa však časom rozhodla ísť vlastnou cestou. Napriek tomu, že jej sólovém uúspechu spočiatku ani ona sama neverila, obklopila sa skvelým produkčnným tímom, ktorí jej dodal chýbajúce sebavedomie.

Na svojej umeleckej ceste podľa vlastných slov zažila niekoľko osudových stretnutí. Ako jedno z najprelomovejších označuje spoluprácu a priateľstvo s producentom Tomim Popovičom. „Už počas môjho pôsobenia vo Forsomeone ma Tomi oslovil na spoluprácu, no vtedy som odmietla, pretože som nechcela „trhať skupinu“. Po tom, čo som sa rozhodla pre sólo dráhu, som sa mu ozvala a vytvorili  sme náš prvý spoločný song  Je mi to jasné

Aj vďaka Tomimu som našla v sebe sebavedomie robiť hudbu ako sólo speváčka. Stále mi pripomínal, čo môžem dokázať, keď si budem veriť. Tomi je človek, ktorému budem navždy vďačná za to, že ma stále „kopal“ vpred. Je to skvelý hudobník a producent, dnes môžem povedať, že aj môj dobrý priateľ a som naozaj vďačná, že veril vo mňa a v môj talent. Nie je nič viac na svete ako ľudia, v ktorých cítite oporu a vieru vo vás.“

Spomínaná skladba s Popovičom sa síce na EP nedostala, no veľký úspech na domácej scéne vzbudil singel Bam Bam s Majkom Spiritom, ktorý Ronie vydala ako hlavný singel svojho debutu začiatkom tohto leta.

Ronie svoje debutové EP DOMINO slávnostne pokrstila v stredu 13. novembra v kruhu rodiny, priateľov, kolegov a médií v bratislavskej Positive Restaurant. Ako krstných rodičov si okrem spomínaného Majka Spirita pozvala speváčku Dominiku Mirgovú a producentov Grimasa, Viktora Hazarda a speváka a rapera ADissa.

„Ronie vnímam ako extra speváčku a vždy s ňou rád spolupracujem, či ako producent alebo spevák. Je veľmi profesionálna a talentovaná žena, s ktorou ma spája nielen láska ku kvalitnej hudbe, ale aj príjemné kamarátstvo.“ zhodnotil ADiss, ktorý spolu s Ronie pre jej EP DOMINO nahral skladbu Každý deň.

„Myslím si, že odkedy sa Ronie vydala na sólovú dráhu, vyspela. Nielen hudobne ale aj osobnostne. Na začiatku som spoznala Ronie, ktorej bolo treba dodávať odvahu a sebavedomie. Vedela som, že to je presne sféra, na ktorej musíme popracovať. Teší ma, že každým rokom som v nej videla silnejšiu a vyspelejšiu ženu, ktorá už vie, čo chce a kam smeruje. Čo sa týka umeleckého vývoja, rástli sme spoločne obe, keď sme sa snažili zorientovať v tejto džungli a spoločne prísť na to, čo bude Ronie žánrovo napĺňať. Som pyšná, že sme to dotiahli až do pomyselného finále našej doterajšej snahy a konečne uzrelo svetlo sveta jej debutové EP. Presne teraz je ten pravý čas, kedy do neho vyzrela,“ dodáva na záver manažérka speváčky Nicole Mikuš Zahlbruckner.

Foto: Ján Vlk-Dreamwolf Arts

Zdieľaj článok:

Comments are closed.