Taylor Swift: Rada si pamätám mimoriadne dobré a zlé časy

5. marca 2019
4023
 

Mali ste pocit, že po Taylor Swift sa na chvíľu zľahla zem? Tak tu ju máte! Americká speváčka zdobí marcovú titulku britského Elle, pre ktorý prehovorila o tom, čo pre ňu znamená popová hudba. Na fotenie obálky si Taylor obliekla žlté šaty Gucci v cene 13 300 eur.

Taylor Swift začínala ako country speváčka, čím si najmä v Amerike získala obrovské množstvo fanúšikov. Pár rokov dozadu však od tohto štýlu upustila a prešla k popovej hudbe, ktorá je podľa jej slov tá, ktorú miluje. „Som veľmi zaujatá, ale myslím si, že spôsob akým vo vás hudba dokáže vyvolať zabudnuté spomienky, je najbližšie k pocitu, že cestujete v čase. Keď počujem Cowboy Take Me Away od Dixie Chicks, okamžite si spomeniem na tok, keď som mala dvanásť rokov a sedela som v malom drevenom kresle, v rodinnom dome v Pensylvánii,“ prezradila Taylor.

„Milujem písanie piesní, pretože milujem uchovávanie spomienok. Je to ako keby ste si zarámovali pocit, ktorý ste niekedy mali. Rada používam nostalgiu ako inšpiráciu keď skladám piesne a z toho istého dôvodu aj rada fotím. Rada si pamätám tie mimoriadne dobré a mimoriadne zlé časy. Chcem si pamätať farbu svetra, teplotu vzduchu, škrípanie podlahy, čas ktorý bol na hodinkách, keď vám niekto ukradol alebo zlomil srdce, alebo ho vyliečil či navždy získal,“ dodala Talyor a priznala, že popový žáner miluje najmä preto, že je mimoriadne univerzálny, ak do piesní chcete vložiť osobnú skúsenosť a spomienky.

„Myslím si, že ľudia dnes v hudbe očakávajú akési pohodlné prepojenie toho čo počúvajú a prežívajú. Sme radi, že môžeme niekoho počuť hovoriť „To je to, čím som si prešiel“, ako motiváciu pre to, že zvládneme aj svoj vlastný boj. My vlastne vôbec nechceme, aby bola populárna hudba generická. Myslím, že mnohí fanúšikovia chcú nejaký životopisný pohľad do sveta svojho výpravcu,“ zhodnotila Swift.

Zdroj: Elle UK

Zdieľaj článok:

Comments are closed.