UNDER THE DOME: V karanténe uviazne celé seriálové mesto!

19. marca 2020
4252
 

Nie len Slovensko ale aj zvyšok Európy v posledných dňoch zasiahla pandémia koronavírusu. S neplánovanou karanténou zrejme nikto z nás nerátal. Je to však ideálny čas na to, aby ste si naplánovali seriálový maratón. Ešte v roku 2013 sa do vysielania dostal seriál Under The Dome, v ktorom sa celé mesto ocitlo v nútenej karanténe bez možnosti úniku. V súčasnosti dej tohto seriálu minimálne pre obyvateľov Talianska vyznie oveľa reálnejšie, než by sa pred pár rokmi mohlo zdať.

Americký seriál Under The Dome (Pod kupolou) vznikol podľa rovnomennej knižnej predlohy Under The Dome od Stephena Kinga. Prvá séria sa vo svete tešila obrovskému úspechu nie len u milovníkov sci-fi žánru. Celkovo sa príbeh obyvateľov mestečka Chester’s Mill dočkal troch sérií s počtom 13. častí, no pre klesajúcu sledovanosť po troch sériách skončil.

Ako už bolo spomenuté, celý dej sa odohráva v americkom mestečku Chester’s Mill, ktorého obyvatelia ostanú odrezaný od zvyšku sveta. V tomto prípade doslovne. Od okolia ich izoluje obrovská, priehľadná a nezničiteľná kupola. V meste tak prídu o prístup na internet, mobilný signál a veľmi rýchlo aj o cennú zásobu potravín. Ľudia sa pod kupolou snažia nájsť spôsob, ako prežiť a dostať sa von. Postupne však panika u obyvateľov narastá a pribúda jeden konflikt za druhým.

Ak seriálu dáte šancu až teraz, možno si uvedomíte, že na tom zďaleka nie sme až tak zle ako hrdinovia z mestečka pod kupolou. V hlavných úlohách sa objavia herci Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Dean Norris, Mackenzie Lintz či Colin Ford.

Knižná predloha z ktorej seriál vychádzal popisuje jeden týždeň. Postupom času sa tak televízny príbeh začne uberať svojou vlastnou cestou, čo odobril aj Stephen King. Napriek tomu, že každý diel priniesol obyvateľom mestečka novú šancu na záchranu, v každej epizóde zomrie minimálne jedna postava. Tvorcovia nešetria ani obľúbené postavy, ktoré sa z počiatku javia ako kľúčové pre celý dej seriálu.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.