Wau. Petra Toth si na Ples v opere 2020 obliekla šaty ako z rozprávky!

12. januára 2020
5673
 

Jednou z dám, ktoré tento rok zavítali na jubilejný 20. ročník dobročinného Plesu v opere je aj úspešná slovenská šperkárka Petra Toth. U sympatickej brunetky sme zvyknutý na to, že svojim outfitom vždy v dobrom prekvapí. Tento rok však všetkým vyrazila dych!

Dobročinný Ples v opere tento rok opäť v priestoroch historickej budovy Slovenského národného divadla privítal 300 pozvaných párov.  Jednou z hviezd večera bola známa slovenská šperkárka Petra Toth. Kým väčšina dám stavila na jednofarebné šaty v bielej, smaragdovozelenej či čiernej farbe, tak Petra poriadne upustila uzdu svojej fantázii! Dvojnásobná mamička spojila svoju ideu s talentom Jany Pištejovej a vznikla skutočne originálna róba, ktorú Petra doplnila pomerne odvážnym, pre niekoho možno extravagantným účesom.

Zdroj: instagram.com/petratothjewellery

Talentovaná šperkárka ukázala svoej šaty ešte rped plesom na svojom instagramovom profile. „Predstavujem vám môj tohtoročný plesový outfit. Šaty mi vytvorila PANI návrhárka Jana Pištejová. Vrch šiat je ušitý z tradičného ľudového čierneho brokátu a na mieru vyšívaný neskutočnou výšivkou inšpirovanou krojmi z obce Telgárt. Čierny krojový brokát som zvolila úmyselne. Pretože práve tento čierny brokát sa často používal na zásterkách krojov v Telgárte. Neskutočným zistením pre mňa bolo, že tento brokát sa vyrába v továrni v Čechách, ktorej história siaha až niekoľko storočí dozadu. Predstavujem si, ako ženy pred sto rokmi kupovali na jarmokoch brokát od nich a doma pri sviečkach ho vyšívali. Úžasnou vlastnosťou tohto brokátu je, že pri každom pohybe hádže striebristé lesky kvetovej štruktúry. Plisovanie na sukni nám špeciálne na mieru urobili Jankiv Sibilings. Plisovanie látok je neoddeliteľnou súčasťou väčšiny krojových sukní na Slovensku, ale my sme tentokrát zvolili súčasný materiál a to tyl. Práve preto, aby bol kontrast medzi ťažkým brokátom s výšivkou, a tým pádom sme odľahčili spodnú časť šiat. Nesmierne sa teším, že títo talentovaní súrodenci obnovili dávne remeslo plisovania a ďakujem im za to.“

Celkový look Petra pochopiteľne doplnila kolekciou šperkov zo svojej vlastnej tvorby a o efektný make-up sa postarala Martina Krupčíková. Čerešničkou na torte sú v tomto prípade dva zapletané copíky od Oľgy Olíkovej, ktoré v minulosti nosili vydaté ženy pod čepcami. „Ďakujem, že mám možnosť priniesť závan nášho folklóru na túto najprestížnejšiu udalosť roka a myslím si, že práve takéto súčasné spracovanie a odprezentovanie je výborný spôsob, ako ukázať ľuďom, že náš folklór žije a je nádherný a výnimočný a má čo ponúknuť a nemusíme chodiť pre inšpiráciu nikam inam do zahraničia, stačí jeden vŕšok prejsť a nájdete poklad. Pri týchto šatách je tým vŕškom Kráľová Hoľa.“

Zdroj: Ples v opere, Orange

Milovníčka folklóru sa už v minulých rokoch zaradila medzi najlepšie oblečené dámy tohto prestížneho plesu. O to viac ju určite teší, že sa jej podarilo pozitívne zaujať aj v tomto roku. V roku 2018 si šperkárka obliekla biele šaty, ktoré pre ňu ušila Andrea Pojezdálová. Šaty od tej istej návrhárky Petra zvolila aj v roku 2019.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.