Veľké prekvapenie od Majka Spirita. Nový album a singel KURT s Benom Cristovaom!

5. júna 2020
2692
 

Zatiaľ čo mnohí umelci kvôli koronavírusu stopli všetky svoje aktivity, Majk Spirit urobil presný opak. Tento týždeň fanúšikov prekvapil nečakanou správou – ešte tento mesiac vydá nový album. Jasný je už jeho názov, cover i dátum, kedy sa začne predpredaj. Jeho ochutnávkou je nový singel s Benom Cristovaom!

Fanúšikovia Majka Spirita sú zvyknutý na to, že ich obľúbený rapper robí všetko tak, ako to aktuálne cíti. Inak to nie je ani v tomto prípade. „Dnes je dôležitý deň, lebo releasujeme pilotný singel s krásnym klipom, a popri tom prvýkrát oznamujeme, že môj sólový album číslo 4 je na ceste, a že predpredaj sa začína už o týždeň 11. 6.,“ prezrádza Majk. Zatiaľ čo svet sa na pár týždňov doslova zastavil, on sa zatvoril do štúdia a výsledkom je prekvapenie v podobe nového albumu.  

„Vždy som plánoval, že keď budem robiť svoj 4. sólový album, tak ho nazvem jednoducho “4”, pretože je to celý život moje šťastné číslo,“ hovorí o názve, ktorý dnes odkrýva. „Nakoniec sme našli lepší názov, ale číslo 4 v ňom zostalo.“ Štvrtý štúdiový album Majk Spirita dostal meno ARTIST a prvé písmeno v názve zároveň symbolicky ukrýva spomínané číslo 4. Artwork vznikol v spolupráci s grafikom Jurajom Antoňákom (THE SOCIAL HILLS).

ARTIST sa do diskografie Majka Spirita zapíše veľkými písmenami – ide totiž o prvý spoločný projekt s jeho dlhoročným dvorným DJom a producentom Grimasom. „Konečne sme spravili projekt, kde sa mi Grimo kompletne postaral o hudobnú stránku, a musím povedať, že ako producent zo mňa pri nahrávaní dostal to najlepšie, čo som ako artist v sebe mal,“ hodnotí Majk.

Spolu s prvými detailami o albume prináša aj nový singel. Hoci by ste v texte tracku toto slovo hľadali márne, skladba dostala názov KURT. Za inšpiráciou tohto názvu stojí hudobná legenda Kurt Cobain. „KURT bol najprv iba pracovný názov,“ vysvetľuje Majk. „Refrén sme tvorili priamo v štúdiu spolu s Grimasom, a najprv mal úplne iný text. Nebolo to úplne ono, a Grimo ma hecol, nech ho skúsim prepísať s tým, že “daj to viac jak Kurt Cobain”. Nič viac mi nebolo treba, a v ďalších 4 minútach vznikol refrén, ktorý v tracku počujete teraz. Bol to jeden z najlepších kreatívnych magických momentov tohto albumu. Preto KURT.“

Keď bol Majkov part tracku hotový, vznikol nápad prizvať do featu Bena. „Rozmýšľali sme, kto by to pekne doplnil a zároveň posunul na nový level,“ spomína Majk. „Hneď ako mi Majk poslal svoj part, vedel som, že message trafila bullseye našej situácie. Žijeme v krajinách, kde máme ten luxus vybrať si, aký život prežijeme a napriek tomu sme schopní sa v ňom uväzniť,“ hovorí Ben o posolstve singla, ktoré je alarmujúco aktuálne a nadčasové zároveň. „Som rád, že sme sa rozhodli pre Bena, je to skvelý artist a tiež aj skvelý človek,“ dodáva Majk.

Réžiu videoklipu zveril českému filmárovi Adamovi Pavelkovi, s ktorým spolupracoval už pri klipoch Spirit Animal a Žiariš. „Do tretice sa nám podaril naozajstný “masterpiece”. Na tomto klipe pracoval 15-členný team, sú tam efekty, aké som vo videu ešte nikdy nemal. Adam je jeden veľký frajer, profesionál, a teraz už aj môj dobrý kamarát,“ pochvaľuje si Majk vydarenú spoluprácu.

Spolu s Adamom Pavelkom sa do kreditov klipu KURT zapísalo ďalšie silné meno – Američan Loren White – filmárske eso, ktoré malo na starosti color grading videoklipu KURT,  farbí klipy najväčším svetovým hviezdam. Na konte má color grading videoklipov Cardi B, Asap Rockyho či Justina Biebera a reklamy pre firmy Apple, Nike, Adidas či BeatsbyDre… „KURT je určite jeden z najlepších klipov, aké som kedy mal, ak nie úplny top. Ďakujem, Adam! Natáčanie klipu v Prahe bol jeden veľký kopec srandy. Mali sme v ten deň super vibe a myslím, že je to z toho videa cítiť,“ dodáva Majk na záver.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.