Top plesový doplnok – neuveríte čím zažiarite!

7. januára 2019
5006
 

Viete, čo si v žiadnom prípade nesmiete zabudnúť vziať na ples? Nie je to ani motýlik, ani pančušky – ale váš partner! Verte, či neverte, je to jeden z bodov bontónu na spoločenskú akciu tohto významu. Aby ste neoľutovali výber svojho partnera hneď pri vstupe, prinášame pár tipov ako dodržať aj zvyšné body spoločenskej etikety. Odovzdajte preto článok mužskej časti – spolu s odborníkmi z Le Premier prelúskame (dress) kód s ktorým sa môžete na pozvánke na ples stretnúť!

White tie – jedine frak

Žiadny smoking alebo dokonca čierny oblek s bielou kravatou. Pokiaľ frak nemáte, zostaňte doma alebo dlhšie v práci, aby ste si ho mohli nabudúce kúpiť.

Black tie – iba smoking

V skratke – nie, čierny oblek nie je vhodná náhrada. Žiadne farebné motýliky a na kravatu sa ani nepozerajte.

Black tie optional  –  čierny oblek alebo smoking

Preložené do zrozumiteľnej reči: je nám to jedno, ale radšej vás uvidíme v smokingu. V každom prípade, kvalitný čierny oblek je prípustný. Doplňte ho bielou košeľou a elegantnou čiernou kravatou. Na ladenie s partnerkinými šatami zabudnite, pokiaľ nejdete na ples časostrojom do 90tych rokov.

 

Creative/Smart black tie – Smoking s netradičným prvkom

Toto je chvíľa, kedy môžete vytasiť outfit ako z hollywoodskeho červeného koberca! Smokingu sa nevyhnete, ale bielu košeľu nahraďte napríklad čiernou alebo si nechajte ušiť netradičnú smokingovú košeľu na mieru. Siahnite po farebnom smokingu, dajte si do klopy zaujímavý prvok – kvetinku, ozdobu, čokoľvek. Skrátka ukážte niečo netradičné.

Na záver prikladáme pár tipov, ako sa plesmi pretancujete ešte ľahšie:

  • Oblečte si neviditeľné tričko – tajný trik, vďaka ktorému neprepotíte košeľu už pri prvom valčíku.
  • Lyžiarsku bundu nechajte na svah, na smoking jedine kabát, alebo tých pár metrov zatnite zuby.
  • Vyčistite si topánky.
  • A posledný – udržiavajte striedme množstvo alkoholu.
Zdieľaj článok:

Comments are closed.