AKTIVISTI V BOJI PROTI CHUDOBE – Hollywoodske hviezdy bojujú v novom seriáli

13. septembra 2019
3660
 

Patríte medzi milovníkov seriáloch? V tom prípade by ste si určite nemali nechať ujsť šesťdielny dokumentárny seriál AKTIVISTI V BOJI PROTI CHUDOBE, ktorý môžete sledovať na obrazovkách National Geographic. Veľkým lákadlom seriálu je účasť množstva známych osobností, vrátane hollywoodskeho herca Hugha Jackmana, rapera Ushera, producenta Pharrella Williamsa či čoraz úspešnejšej speváčky Becky G.

Väčšina z nás má dnes bezproblémový prístup k vode či základným potravinám. Vo svete však stále existuje množstvo krajín, ktoré zápasia s extrémnou chudobou. Práve proti tomuto sa rozhodli bojovať známe tváre, ktoré na seba pred kamerou zobrali úlohu aktivistov sledujúcich silné príbehy ľudí, ktorí s touto situáciou zápasia. Hugh Jackman, Priyanka Chopra Jonas, Becky G, Usher, Common, Rachel Brosnahan, Gayle King, Bonang Matheba, Pharrell Williams, Darren Criss a Uzo Aduba sa tak aspoň na chvíľu vzdali svojich pohodlných životov a vyskúšali si, aká tenká môže byť hranica medzi životom a smrťou.

Minimálne austrálsky herec Hugh Jackman dobre vie, aké trápenie ľudia z chudobných krajín prežívajú. V minulosti si totiž zahral vo filme Bedári (2012), kvôli ktorému sa dobrovoľne vzdal jedla a vody. Postava ktorú stvárňoval totiž mala vyzerať podvyživená. Herec tak na niekoľko hodín prestal piť vodu. Neskôr priznal, že to pre neho nebolo jednoduché, pretože ho bolela hlava a trápila zimnica. Za film však napokon získal Zlatý glóbus a nomináciu na Oscara.

Nebýva zvykom, že by televízie ako National Geographic produkovali program s podobne hviezdnym obsadením. Seriál Aktivisti v boji proti chudobe je však svetlou výnimkou. V spolupráci so spoločnosťou Procter & Gamble a hnutím Global Citizen tak vznikla miniséria, ktorá sa bude vysielať v 172 krajinách a 43 jazykoch. Jednotlivé epizódy zahŕňajú témy, ako odstránenie extrémnej chudoby, zrušenie systému hotovostných kaucií, odstránenie prekážok vo vzdelávaní dievčat, financovanie vzdelávania pre vysídlené deti, koniec znečisťovania životného prostredia plastmi a riešenie kritického nedostatku vody.

Seriál sa natáčal v Mexiku, Nigérii, Peru, na Filipínach, v Južnej Afrike a Spojených štátoch, konkrétne v Kalifornii, New Yorku, Tennessee a Washingtone D.C.  Väčšina známych spevákov a hercov sa v rôznych humanitárnych a charitatívnych projektoch angažuje pravidelne aj bez zbytočnej mediálnej pozornosti. V tomto prípade sa však rozhodli využiť medializáciu v prospech dobrej veci.

V prvej časti, ktorá mala premiéru 5. septembra sa objavila tiež mexicko-americká speváčka Becky G, ktorá prehovorila o svojej ceste za úspechov a tom, akým problémom  musela čeliť ako žena v hudobnom biznise. Otvorene prehovorila tiež o rasizme, ktorý je v mnohých prípadoch príčinou extrémnej chudoby. Nakoniec sama pocestovala do Mexika, kde sa rozhodla podporiť podniky vlastnené ženami.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.