Vo veku 80 rokov nás opustil legendárny Karel Gott

2. októbra 2019
3536
 

Českú a slovenskú hudobnú scénu dnes zasiahla smutná správa. Vo veku 80. rokov svet opustil najúspešnejší hudobník českej popovej scény Karel Gott. Zlatého slávika trápila akútna leukémia, ktorá sa mu napokon stala osudnou. 

Napriek tomu, že v posledných týždňoch sa česká legenda stiahla do úzadia, každý veril tomu, že sa ešte vráti na koncertné pódia. Zdravotné komplikácie boli bohužiaľ až príliš vážne. Karel Gott umrel v utorok krátko pred polnocou. Gott síce v lete oslávil osemdesiatku, vydal nový album a tiež dvojicu singlov, no pracovné plány mu skomplikovalo závažné ochorenie. Spevák pred pár dňami fanúšikom oznámil, že trpí akútnou leukémiou a okamžite musí začať liečbu a svoju kariéru prerušiť.

„Nechcel som vás zaťažovať svojimi problémami, nie som ten, ktorý by o svojom súkromí a zdraví hovoril na verejnosti a nechával sa ľutovať. So svojou chorobou som sa chcel vďaka špičkovému tímu doktorov vysporiadať sám, po boku svojej manželky a mojich najbližších. Pred 4 rokmi som pre agresívny nádor podstúpil veľmi intenzívnu liečbu, ktorá ho úplne vyhubila. Zhruba pred rokom a pol sa u mňa objavila porucha krvotvorby v podobe Myelodysplastického syndrómu. Napriek niekoľkým druhom liečby bohužiaľ toto ochorenie prešlo v akútnu leukémiu. Podstupujem ambulantnú liečbu a dochádzam na kontroly v nemocnici, v rámci ktorých lekári sledujú môj celkový zdravotný stav,“ napísal Karel ešte v septembri na svojej facebookovej stránke, kde tiež priznal, že pracuje na vlastnej autobiografii a filme o svojom živote.

R.I.P. KAREL GOTT 

(* 14. júl 1939 – † 1. október 2019)

Zdieľaj článok:

Comments are closed.