Démonický klaun opäť kraľuje slovenským kinám!

9. septembra 2019
3508
 

Radi sa bojíte? V tom prípade by ste si nemali nechať újsť pokračovanie úspešného hororu, ktorého hlavnou postavou je desivý klaun Pennywise. Prvá časť filmovej adaptácie knižného bestselleru To sa stala v roku 2017 najúspešnejším hororovým filmom všetkých čias, keď si z kín po celom svete odniesla zárobok viac ako 700 000 000 dolárov. Vo štvrtok vstúpila do slovenských kín druhá časť, ktorá už po prvom víkende opäť boduje!

Tvorcom filmového spracovania úspešnej knihy hororového spisovateľa Stephena Kinga to opäť vyšlo.To Kapitola 2 podľa všetkého pôjde v šľapajach svojho predchodcu. V slovenských kinách ju počas prvého víkendu videlo 39 091 divákov, jej tržby dosiahli 234 463 €. Stala sa tak najúspešnejším filmom víkendu. Prekonala dokonca aj prvú časť, ktorú počas premiérového víkendu videlo 38 728 divákov s tržbami 215 478 €.

To Kapitola 2 sa vo svojom príbehu vracia do amerického mestečka Derry, kam po rokoch prichádzajú odrastení detskí hrdinovia prvej časti. Zdá sa, že démonické zlo v podobe tancujúceho klauna Pennywisea v minulosti neporazili, vrátilo sa a oni sa mu musia postaviť znova. Bojovať budú so svojimi strachmi, pretože práve tie sú potravou pre stelesnené zlo.  Pokračovanie, ktoré prináša na plátna ešte viac hrôzy a napätia, dopovedá príbeh .

V pokračovaní filmu sa vďaka ráznemu časovému posunu objavujú aj ostrieľané herecké hviezdy – Jessica Chastain, James McAvoy alebo Bill Hader. Obávaného klauna aj tentoraz stvárňuje herec švédskeho pôvodu Bill Skarsgård. Režisér Andy Muschietti o ňom hovorí: „Tentokrát sme Billa naozaj zatlačili až na hranicu jeho možností, on to akceptoval a zašiel ešte ďalej. Pennywise sa objavuje vo viacerých podobách a často je úplne mimo kontrolu. Bill sa nikdy nedržal na uzde. Vždy mal určitú desivú nepredvídateľnosť svojej postavy. Niekedy bol dokonca aj pre mňa nepredvídateľný a možno aj sám pre seba.“

Zdieľaj článok:

Comments are closed.