Jedinečný príbeh detektíva vo filme Sirota Brooklyn

31. októbra 2019
3322
 

Máte radi napätie a detektívky? V tom prípade by ste si nemali nechať ujsť film od Edwarda Nortona. Ten je u nás známy najmä ako herec, má však za sebou aj niekoľko úspešných režisérskych počinov. Vo svojom najnovšom filme Sirota Brooklyn sa zhostil úlohy scenáristu, režiséra, producenta aj predstaviteľa hlavnej úlohy!

Ústrednou postavou celého filmu je Lionel Essrog, osamelý súkromný detektív s Tourettovým syndrómom, ktorý mu spôsobuje tiky a núti ho hovoriť nevhodné veci nevhodnými spôsobmi v najnevhodnejších chvíľach. Práve on sa pokúša objasniť vraždu svojho mentora a jediného priateľa Franka Minnu.

„Vidieť, ako Edward stvárňuje Lionela, bolo jednoducho strhujúce,“ hovorí spoluproducent film Bill Migliore. „Mal som výsostné právo sledovať Edwarda už viackrát, keď vytváral určitú postavu priamo na pľaci – a opísal by som to ako kombináciu komplikovanej matematiky a jazzu. A musel si takisto zachovať disciplínu, myšlienky a majstrovstvo, aby bol schopný hore-dolu prepínať medzi hraním a režisérskou víziou v spolupráci s veľkým a dynamickým obsadením – a to bolo neobyčajné.“ Okrem Nortona si vo filme zahrá tiež Bruce Willis, Alec Baldwin, Willem Dafoe a Bobby Cannavale.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.