Králi zlodejov ukradli 200 miliónov libier

28. septembra 2018
5891
 

V roku 2015 sa v Londýne odohrala jedna z najväčších lúpeží v britskej histórii. Vyšetrovanie polície ukázalo, že ju má na svedomí gang dôchodcov a vyslúžených podvodníkov. Keď informácia o raritnej lúpeži prenikla na verejnosť, spôsobila hotovú senzáciu.

Film Králi zlodejov s typicky britským humorom nakrútil režisér James Marsh. Pred kamerou sa objavia herecké legendy, ako Michael Caine, Jim Broadbent, Tom Courtenay, Charlie Cox, Paul Whitehouse, Michael Gambon a Ray Winstone.

Brian Reader (Michael Caine) je 77 ročný dôchodca, ktorý bol vo svojich mladšom veku „preslávený“ zlodej. Ani na staré kolená sa mu nechce zaháľať . Dá dokopy skupinku  postarších pánov z rovnakej branže. Plánovanie tejto lúpeže im trvalo tri roky. Schádzali sa pravidelne v jednej pivárni v severnom Londýne. Počas veľkonočného víkendu v roku 2015 sa vlámali do sejfu v budove trezorovej spoločnosti Hatton Garden Safety Deposit. Na prvý pokus sa im trezor nepodarilo vylomiť, ale vrátili sa a na druhý deň vykradli 72 z 999 trezorových schránok. Podarilo sa im ulúpiť šperky, zlato, diamanty a finančnú hotovosť v hodnote 200 miliónov libier.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.