Návrat do magického sveta z Harryho Pottera

8. novembra 2018
4516
 

Už budúci týždeň sa do kín dostane pokračovanie filmovej série z čarodejníckeho sveta J.K. Rowlingovej. Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sú druhým z piatich pripravovaných dobrodružstiev, ktoré v nasledujúcich rokoch budeme môcť vidieť. 

Na konci prvého filmu zajala MACUSA (Magický kongres Spojených štátov amerických) mocného zlého čarodejníka Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp) s pomocou Mloka Scamandera (Eddie Redmayne). Ako sa však Grindelwald vyhrážal, unikol a začal zvolávať svojich stúpencov, ktorí nemali tušenie o jeho skutočnom úmysle: doviesť svet k tomu, aby všetkému nemagickému tvorstvu vládli čistokrvní čarodejníci.

Albus Dumbledore (Jude Law) sa v snahe zabrániť Grindelwaldovi uskutočniť jeho plány obráti na svojho bývalého študenta Mloka, ktorý sa rozhodne pomôcť, netušiac o nebezpečenstve, ktoré naňho číha. V rozpoltenom čarodejníckom svete sa láska a oddanosť podrobujú skúške, a to aj medzi najvernejšími priateľmi a príbuznými.

„V rámci série o Fantastických zveroch rozprávam príbeh, ktorý sa v knihách o Harrym Potterovi spomína len stručne – o vzostupe Grindelwalda, ktorý je obrovskou hrozbou pre čarodejnícky i nečarodejnícky svet, a o jeho náprotivku Dumbledorovi, teda ústrednej postave príbehov o Potterovi. Grindelwald sa po prvýkrát spomína v časti Harry Potter a kameň mudrcov, takže tam bol od začiatku, hoci vtedy len marginálnou a záhadnou postavou. Tušíte, že bol asi veľmi dôležitý, keď tak výrazne figuroval v Dumbledorovom vlastnom živote, ale až na konci príbehu o Potterovi zistíte, ako veľmi bol dôležitý… a možno vytušíte aj to, že zďaleka nebolo povedané všetko. Práve tento príbeh som chcela vyrozprávať, lebo bez neho nemožno pochopiť Dumbledora, moju najobľúbenejšiu postavu,“ prezradila scenáristka a producentka J.K. Rowlingová.

Film po celom svete distribuuje Warner Bros. Pictures vo vybraných kinách vo formátoch 2D a 3D a IMAX. Slovenská premiéra filmu Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny je naplánovaná na 15. 11. 2018.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.