KEDY NAVŠTÍVIŤ LEKÁRA AK VÁS POBOLIEVAJÚ NOHY?

25. októbra 2023
846
 

Starostlivosť o naše nohy zahŕňa nielen pedikúru, depiláciu či masáže svalstva, ale v prípade pravidelných opuchov, bolestí či kŕčov aj neodkladnú návštevu lekára. Čím skôr podchytíte zdravotné problémy, tým menej sa možné cievne ochorenie podpíše na kvalite vášho života.

Nepodceňujte prvé príznaky ako bolesti v nohách, opuchy, pocit ťažkých, nepokojných, unavených nôh, napätie, nočné kŕče, tŕpnutie či mravenčenie, nie je to bežné ani normálne. Telo sa vám snaží naznačiť, že s nohami niečo nie je v poriadku. Môže ísť o prvé varovné signály chronického žilového ochorenia.

Všímajte si okrem nepríjemných pocitov aj zmeny na pokožke nôh. Metličky, kŕčové žily, opuchy a farebné zmeny kože, ktoré sú už viditeľným objektívnym znakom chorobného stavu žilového systému.

Čo ak už ochorenie vypuklo – prvá pomoc a prevencia rozvoja

Okrem neodkladnej návštevy lekára a dodržovania jeho pokynov k liečbe sa v bežnom živote držte týchto zásad, aby sa vám prípadné začínajúce chronické žilové ochorenie nerozvinulo do nepríjemného a bolestivého štádia:

  • vyhýbajte sa dlhému státiu a sedeniu,
  • zaraďte vhodný pohyb do každodenných aktivít (turistika, beh, plávanie a pod.),
  • dbajte na ideálnu hmotnosť (nadváha boľavým nohám škodí),
  • noste voľné oblečenie a vhodnú a pohodlnú obuv,
  • počas dlhého letu lietadlom či dlhej cesty autom cvičte špeciálne cviky,
  • dodržiavajte správnu výživu a pitný režim,
  • podporte kondíciu svojich nôh cielenou vnútornou výživou.

Nezabudnite! Včasná diagnostika a vhodná liečba potom dokáže dlhodobo udržať ochorenie v počiatočných štádiách. Pri pokročilejších štádiách môže byť potrebná miniinvazívna chirurgická liečba alebo klasická chirurgická liečba.

Cielená výživa ciev

K zlepšeniu kondície vašich žíl a ciev prispieva cielená výživa s obsahom aktívnych látok diosmín a hesperidín. Môžete ich užívať aj preventívne, nie až keď máte problémy. Výživové doplnky  MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple obsahujú aktívne látky diosmín a hesperidín, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete. Výživové doplnky MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple sú slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, ktorý je navyše aj cenovo dostupný. Viac info nájdete na www.mobivenal.sk.

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.