Nová Wonder Woman prilieta do kín! Pozrieť si ju môžete len do piatku

16. decembra 2020
2294
 

Príbeh krásnej Wonder Woman sa zaradil medzi najúspešnejšie filmové spracovania komixov. Napriek tomu, že premiéra film Wonder Woman 1984 bola kvôli pandémii koronavírusu niekoľkokrát odložená, slovenskí diváci sa jej dočkajú už tento štvrtok. Počet premietaní je však limitovaný, nakoľko už v sobotu kiná opäť postihne lockdown.

Ak si nevidel prvú filmovú časť Wonder Woman, nemusíš návštevu kina odkladať. Hneď v úvode druhého pokračovania si totiž pozrieť, odkiaľ vlastne krásna hrdinka pochádza. V prvom filme sme videli, ako krásna Diana pomohla ukončiť svetovú vojnu, tentoraz v kinách bojuje proti dvom mocným nepriateľom, ale aj proti slabosti, akú doteraz nezažila. Vo filme Wonder Woman 1984 sa do otvorených kín vracia obľúbená superhrdinka už vo štvrtok 17. decembra, v sérii predpremiér do niektorých dokonca aj o deň skôr. Fanúšikov a fanúšičky tak cez víkend pred lockdownom čaká unikátna príležitosť vychutnať si jej najnovšie dobrodružstvo, sprevádzané vynikajúcimi ohlasmi zo zahraničia!

Píše sa rok 1984, svet je pestrofarebný, žije v relatívnom mieri a Diana Prince (Gal Gadot) pracuje ako antropologička, pričom si občas v identite superhrdinky Wonder Woman odskočí zabrániť lúpeži, zraneniu či čomukoľvek ešte horšiemu. Keď sa v inštitúte, pre ktorý pracuje, objaví legendárny kryštál s magickou mocou plniť priania, nepodarí sa jej však zabrániť tomu, aby skončil v nesprávnych rukách. Diana sa aj preto bude musieť postaviť hneď dvom protivníkom – ambicióznemu podnikateľovi Maxovi Lordovi (Pedro Pascal) a mocnej Gepardici – The Cheetah (Kristen Wiig), ktorá v komiksových predlohách patrí medzi jej najväčších nepriateľov.

„Diana nabrala skúsenosti, je oveľa dospelejšia a rozumnejšia než v prvom filme, navyše chápe zložitosť ľudstva. Zároveň je veľmi osamelá, lebo za posledné roky prišla o všetkých členov svojho tímu. Je zdržanlivá a chráni si súkromie,“ hovorí o svojej postave herečka Gal Gadot a dodáva, že zasadenie filmu do osemdesiatych rokov bolo výborným nápadom. „Je to veľmi pestrá dekáda a ponúka veľa úžasných vecí, s ktorými sa dá vo filme pracovať. Čo sa týka vizuálnej stránky, hudby a použitia skladieb, osemdesiate roky boli skutočne nezabudnuteľná éra, ktorú milujem.“

Okrem Gal Gadot v hlavnej úlohe sa vo filme objaví množstvo ďalších známych tvárí. Ako hrdinkina životná láska, pilot Steve, sa vráti Chris Pine, ktorého publikum pozná z prvej snímky o Wonder Woman alebo z nedávno obnovenej filmovej série Star Trek. Úlohu Dianinej mentorky Antiopy si zopakuje si zopakuje Robin Wright, aj u nás známa zo seriálu House of Cards. Pedro Pascal, filmový podnikateľ Max Lord, si srdcia publika získal najmä v seriáli Hra o tróny, kým Gepardica Kristen Wiig je známa skôr ako komediálna herečka a dlhoročná členka ansámblu skečovej šou Saturday Night Live.  Film Wonder Woman 1984 do slovenských kín prináša distribučná spoločnosť Continental film, dostupný bude aj vo formáte IMAX 3D.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.