Rihanna, Bieber aj Cyrus pomáhajú pri hasení požiaru!

25. augusta 2019
3676
 

Informácie o obrovskom požiare v Amazonskom pralese zrejme v posledných dňoch nikoho z nás neobišli. Síce ide o požiar tisícky kilometrov od nás, týka sa aj Slovenska. Amazonský prales totiž produkuje až 20% svetového kyslíka a absorbuje viac ako 2,2 miliardy ton oxidu uhličitého za rok. Ak by sme o túto časť prírody prišli, môže to mať vážny dopad aj na naše podnebie.

Obrovský požiar nenechal chladné ani veľké hollywoodske hviezdy. Určite sa nájdu neprajníci, ktorí budú namietať, že známe tváre sa touto cestou chceli len zviditeľniť. Faktom však ostáva, že akákoľvek pomoc je v tomto prípade vítaná. Nie je nič zvláštne, že pomôcť s hasením požiarov sa pomohla práve Miley Cyrus. Tá totiž v minulom roku sama kvôli požiaru prišla o svoj dom na Malibu. Nad amazonský prales tak poslala dve súkromné lietadlá, ktoré majú pomôcť s hasením.

Zahanbiť sa nenechal ani kanadský spevák Justin Bieber, ktorý nad postihnuté územie vyslal tri lietadlá s viac než 80 000 litrov vody. O niečo štedrejšia bola barbadoská kráska Rihanna, ktorá si kvôli pomoci v Amazonskom pralese najala hneď 5 lietadiel. Stav je podľa najnovších informácii stále vážny, brazílsky prezident Jair Bolsonaro dokonca do boja s požiarom nasadil armádu. On sám pritom v minulosti podporoval vypaľovanie a výrub pralesov.

View this post on Instagram

#Regram #RG @rainforesttrust Fires are a major issue for our rainforests and our planet. These fires are intensified by many factors, including the climate crisis and deforestation. Loss of habitat through illegal logging and development exacerbates the intensity and duration of these fires, helping to create situations like the one in the Brazilian Amazon today.⁠ .⁠ Wondering what you can do to help?⁠ .⁠ 1. Keep informed about the situation. Sites like Global Forest Watch Fires (http://fires.globalforestwatch.org/home/) provide valuable information about the fires going on right now.⁠ .⁠ 2. Share your passion for the rainforest with your friends. Educate others about this issue and why it is so important.⁠ .⁠ 3. Try changing your daily habits to be more environmentally friendly. Purchasing environmentally-friendly products and reducing or reusing paper is a great way to start!.⁠ .⁠ 4. If you can, make your voice for the environment heard in your local and national elections.⁠ .⁠ 5. Support organizations like Rainforest Trust. While we can't help stop these particular fires, our work to prevent deforestation helps stop fires like this from happening again. .⁠ .⁠ .⁠ .⁠ #amazonfires #amazon #rainforest #wildlife #nature #deforestation #saveacres

A post shared by Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio) on

Medzi veľkých podporovateľov životného prostredia sa na svojom instagramovom profile už dlhšiu dobu radí Leonardo DiCaprio. Známy herec neostal ticho ani tentokrát a zverejnil hneď niekoľko fotografií a opisov o tom, aké môže mať táto tragédia pre naše životy následky. Následkom obrovských požiarov nie len v Amazonských pralesoch je pochopiteľne globálne otepľovanie, ktoré čoraz viac ovplyvňuje našu planétu. Tohtoročný júl bol dokonca najhorúcejším mesiacom na planéte od roku 1880, kedy sa tieto záznamy začali uchovávať.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.