Oscar 2019: Emotívne vystúpenie Lady Gaga a Bradleyho Coopera

25. februára 2019
5118
 

V noci z nedele na pondelok sa v losangelskom Dolby Theatre odovzdávali najprestížnejšie filmové ceny súčasnosti. Odovzdávanie 91. ročníka Oscarov si prišlo na vlastné oči pozrieť množstvo známych hercov či spevákov. Medzi ocenené sa zaradila speváčka Lady Gaga či herec Rami Malek, ktorý na seba upozornil vďaka štvornásobne ocenenému filmu Bohemian Rhapsody.

Odovzdávanie Oscarov patrí už niekoľko rokov medzi najsledovanejšie šoubizové udalosti. Ceny americkej Akadémie filmových umení a vied si stále držia vysokú úroveň. Vo filmovom svete ide o to najväčšie ocenenie, aké môžu tvorcovia či herci získať. Oscara za najlepší film si tento rok odniesla snímka Green Book, ktorá sa do slovenských kín dostane 7. marca. Film s réžiou Petera Farrellyho získal zlatú sošku aj za najlepší pôvodný scenár a najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe, ktorým sa stal Mahershala Ali.

Najviac sošiek tento rok získala životopisná snímka Bohemian Rhapsody, ktorá dokumentuje príbeh skupiny Queen. Rami Malek, ktorý si pred kamerou zahral Freddieho Mercuryho sa tak mohol tešiť zo zisku svojho prvého Oscara. Hudobná dráma bola ocenená aj za strih, mix zvuku a strih zvuku. Naopak film Zrodila sa hviezda, ktorý získal 8 nominácii dokázal vo víťaznú premeniť len jednu v kategórii. Lady Gaga, ktorá bola nominovaná aj ako herečka v hlavnej úlohe sa tak mohla tešiť aspoň z víťazstva so skladbou Shallow. Spolu so svojim hereckým kolegom Bradleym Cooperom pieseň dokonca zaspievali naživo. Ich vystúpenie sa zaradilo medzi to najemotívnejšie, čo sme na obrazovkách ABC mohli vidieť.

Najlepším animovaným filmom sa stal Spider-Man: Paralelné svety a tri sošky (hudba, kostýmy, výprava) si odniesla aj ospevovaná komixovka Čierny panter. Rebríček všetkých víťazov nájdete tu. Najlepším cudzojazyčným filmom sa stala mexická dráma Roma. Celú ceremóniu otvorilo vystúpenie skupiny Queen s Adamom Lambertom.

Foto: Instagram/VanityFair, Instagram/TheAcademy

Zdieľaj článok:

Comments are closed.