Vychádzajúca hviezda Karin Ann zverejnila kontroverzný videoklip

3. júna 2020
2925
 

Rok 2020 priniesol na slovenskú hudobnú scénu nový objav. Karin Ann má 18 rokov a tento rok vydáva svoj v poradí už tretí singel. V klipe Zavolaj mi zajtra sa hojdá v nebi a s voodoo bábikou v ruke dáva zbohom toxickým vzťahom.

Karin Ann je u svojich fanúšikov známa tým, že inšpiráciu pre texty svojich piesní nachádza nielen vo svojom živote, ale tiež v príbehoch okolo seba. Jeden z takých príbehov sa stal inšpiráciou jej tretieho singla Zavolaj mi zajtra. „Mala som kamarátku, ktorá sa stále rozchádzala a dávala dokopy s jedným chalanom. Bolo, však dosť vidno, že ich vzťah je toxický a že by bolo lepšie, keby zostali od seba,“ opisuje Karin príbeh vzniku svojej najnovšej piesne.

Ako prezrádza, skladbu pôvodne napísala v angličtine. Demo vzal následne do rúk jej producent Tomi Popovič so svojím tímom a v spolupráci s Karin dali piesni slovenský šat: „Pôvodná anglická verzia piesne vznikla približne pred dvoma rokmi. Napísala som ju s kamarátkou zo Švédska. Keďže je to jedna z mojich najobľúbenejších pesničiek, ktoré som urobila, poslala som demo Tomimu a zhodli sme sa, že vytvoríme aj slovenskú verziu skladby a tak vzniklo Zavolaj mi zajtra,“ vysvetľuje Karin. „Hudobne a textovo singel zastrešili Fillipian a Nikol Kasell. Autorsky sa na ňom podieľala tiež Karin a Ida Margherita Hammar zo Švédska,“ upresňuje Tomi Popovič, ktorý zastrešil celkovú hudobnú produkciu singla.

Unikátny klip plný špeciálnych efektov v réžii dvoch uznávaných režisérov

Singel Zavolaj mi zajtra vychádza v sprievode unikátneho videoklipu. Ten je výnimočný nielen svojím spracovaním a efektmi, ale tiež tým, že ho spoločne vytvorili hneď dvaja režiséri – Pierre Lexis zo spoločnosti Lexis Production a Michal Kunes Kováč zo spoločnosti WeAreCell production.

Okrem Karin si v klipe zahral český moderátor Vojta Drahokoupil, ktorý sa zhostil úlohy obete Karininho voodoo. Pierre Lexis sa ujal réžie časti klipu, v ktorej sa Karin hojdá na hojdačke v nebi i všetkých ostatných scén Karin, ktoré sa nakrúcali v slovenskom kráľovstve optických ilúzii, Tricklandii. Vojtovu voodoo časť klipu režíroval Michal Kunes Kováč.

Ako Karin prezradila, pôvodne prišla s celkom iným námetom klipu, ten sa však napokon rozhodla odložiť na neskôr a použiť ho k inej svojej pesničke. A tak pri scenári klipu Zavolaj mi zajtra spojila sily s oboma skúsenými a renomovanými režisérmi, ktorí majú na konte spolupráce s menami ako Rytmus, Dara Rolins, Sima, Monika Bagárová, Peter Lipa a mnohí ďalší.

Slovenský hlas Generácie Z v NY Times

Nová slovenská speváčka Karin Ann definuje svoje hudobné cítenie ako súčasť aktuálneho svetového prúdu alternative trap. Rok  narodenia 2002 ju zaraďuje do takzvanej Generácie Z, narodenej po roku 2000, vyrastajúcej so silným vplyvom moderných technológií. Táto generácia na slovenskej hudobnej scéne veľa svojich zástupcov nemá a práve toto miesto na našej hudobnej scéne chce Karin zaujať.

Nedávno dokonca získala pozornosť online portálu slávnych amerických novín The New York Times, ktorý jej venoval priestor v publicistickom článku o generácii Z a o speváčke Billie Eilish, ktorá je celosvetovo najznámejšou umelkyňou vo veku generácie Z. Ako Karin prezrádza, autorka článku ju osobne kontaktovala a telefonicky ju vyspovedala v 30-minútovom rozhovore. “Bol a ešte stále to je veľmi zvláštny pocit, pretože NY Times je naozaj veľká vec. Samozrejme, veľmi si to vážim a cením, ale občas tomu ešte stále nemôžem uveriť. No, keď vidím ten článok, tak viem, že sa mi to iba nesnívalo, a že mi naozaj volali z The New York Times…” smeje sa Karin s odstupom času.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.