Svetová premiéra komédie Matky bude na Slovensku!

10. decembra 2020
3069
 

Film Matky mal byť pôvodne uvedený už v novembri, no pandémia koronavírusu plány zmenila. Na Slovensku si napokon túto komédiu pozrieme ešte počas Vianoc, no v ostatných krajinách ho uvidia pravdepodobne až v roku 2021. Zároveň sa diváci už v týchto dňoch môžu započúvať do jeho titulnej piesne, ktorú naspievali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař.

Film sleduje príbeh štyroch kamarátok, ktoré stvárnili Hana Vagnerová, Petra Hřebíčková, Sandra Nováková a Gabriela Marcinková. Každá z nich rieši svoje problémy, svojich mužov, svoje deti… Aj preto skladal Ondřej Brzobohatý niektoré skladby k textom scenáristky Vandy Zaplatílkovej Hutařovej už pred natáčaním. „Musel som napísať aj pár piesní, ktoré sú súčasťou deja, keďže ich tam spieva Vladimír Polívka,“ prezradil viac o filme.

Vladimír Polívka si zahrá mladého muzikanta, ktorý dvorí vydatej Petre Hřebíčkovej. Či mu žena nespokojná v manželstve s neustále pracovne vyťaženým Jiřím Langmajerom podľahne, sa však diváci dozvedia až v kinách. Jakub Prachař hrá obetavého priateľa prvorodičky Hany Vagnerovej, ktorý je nútený natáčať jej pôrod. Produkcia preto veľmi ocenila, keď súhlasil aj s ponukou naspievať song s Berenikou Kohoutovou. „Takto, my muži chodíme na filmy ako James Bond, Hviezdne vojny a tak ďalej. Ale myslím si, že aj na tento film príde určitá skupina mužov, pretože tak držíme zástavu genderovej rovnosti, ktorá v týchto časoch tak strašne zaniká,“ vysvetlil herec so svojským humorom.

Speváčka a herečka Berenika Kohoutová sa ako novopečená mamička v piesni skutočne „našla“. „Materstvo je vec, ktorá sa rozhodne nedá obsiahnuť v jednej piesni, filme, seriáli ani v osemhodinovom dokumente. Ale určite stojí za to sa o to pokúsiť a myslím, že pieseň Matky sa materstvu približuje naozaj vtipne,“ uviedla mama desaťmesačnej Loly. Takmer trojminútový videoklip tvoria nielen zábery z nahrávacieho štúdia, ale aj mnohé ukážky z filmu. „Najväčšou inšpiráciou na zloženie hudby mi bola samotná snímka. Herci, scéna, kamera, dynamika strihu – to všetko vás inšpiruje a dokáže navodiť ten správny pocit, keď sa rozhodujete, aká hudba sa tam hodí,“ vysvetlil hudobný skladateľ Ondřej Brzobohatý.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.