Čaro analógovej fotografie priamo v predajni Fotoshopu. Takto to vyzeralo na výstave Monuments

27. februára 2020
3432
 

Bratislavská predajňa známeho streetwearového predajcu sa pred pár dňami opäť premenila v kultúrny stánok. Vo Footshope je už dobrým zvykom, že móda a umenie idú ruka v ruke. Putovná výstava Monuments odprezentovala tvorbu fotografa Petra Mercella. Po zastávkach v Bukurešti, Budapešti a Bratislave presunula do stovežatej Prahy.

Či už patríte medzi milovníkov módy, umenia alebo tenisiek, tak je tu určite jedna vec, ktorá má aj vo vašom živote čestné miesto. Žijeme v dobe plnej vizualizácie a objektív fotoaparátu dnes už patrí medzi základnú výbavu smartfónov. Láska k objektívu dostala aj slovenského fotografa a skateboardistu Petra Mercella.

Výstava Monuments 3 sa od svojich dvoch predošlých edícií líši po technickej stránke. Namiesto digitálneho fotoaparátu snímky boli zachytené na legendárny analógový fotoaparát Hasselblad 501 cm, ktoré priamo na turné vyvolával fotograf Peter Mercell.

Hlavnou témou vernisáže bol skateboarding, história Východnej Európy a návrat k analógu. Fotografie, ktoré si návštevníci pozreli pochádzajú z výpravy po Balkáne, kde medzinárodný Vans skate tím precestoval viac než 6000 kilometrov a vyvolal viac než 40 roličiek filmov. Výpravu v zložení Igor Hanečák (SVK), Štěpán Bareš (CZ) a Przemek Hippler (PL) sprevádzal tiež kameraman Martin Malo.

V Bratislave si návštevníci mohli na vlastné oči pozrieť originálne fotografie, zapojiť sa do skate súťaže. Viac informácií nájdete na Skatemonuments.eu.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.