Bratislavské módne dni 2019: Jana Pištejová oslávila 25. rokov na scéne!

19. septembra 2019
5395
 

Jednou zo stálic slovenskej módy je už viac než dve dekády talentovaná Jana Pištejová. Rodáčka z Kráľovského Chlmeca soje nové kolekcie pravidelne ukazuje na móle Bratislavských módnych dní a nechýbala ani na jesennej časti 14. ročníka.

Máloktorá slovenská návrhárka sa už dlhé roky teší takej obľube ako Jana Pištejová. Jej modely si zamilovali ženy zo šoubiznisu, no Jana s elánom stále šije pre všetky ženy, bez ohľadu na to, či sa pohybujú pred žiarou reflektorov, alebo nie. Pri príležitosti 25-ročného výročia na módnej scéne si Jana Pištejová pre svojich priaznivcov opäť pripravila poriadne veľkú šou, na ktorú tak skoro nezabudneme. Na móle nechýbali Andrea Verešová, Mária Zelinová, Soňa Skoncová ale ani Jasmína Alagič, ktoré sa za dlhé roky spolupráce stali nie len verné klientky, ale aj dobré priateľky Pištejovej.

Takmer hodinová šou Jany Pištejovej ponúkla dve úplne nové kolekcie. Prvá čas vznikla v spolupráci s Lenkou Poulovou a na rozdiel od ostatných kolekcií Jany Pištejovej apeluje skôr na mladšie publikum, ktoré sa nebojí odvážnych strihov a materiálov ako tyl či koža.

„Móda je sebavyjadrenie každej ženy a myslím si, že v tom je tak trochu aj psychológia. Vždy lavírujete v dobe, vezmete do toho osobnosť klientky a zároveň sa snažíte vytvoriť aj remeselne nádhernú vec. Keď to všetko hrá dohromady, tak ej to to pravé orechové,“ prezradila počas svojej veľkej šou Jana Pištejová, ktorá sa móde venovala už počas štúdia v Londýne.

Druhá kolekcia už ponúkla dychberúce róby, vďaka ktorým si mnohé Slovenky ale aj ženy zo zahraničia našli k tejto nadanej návrhárke už pred rokmi cestu. „Každá kolekcia je o tom spojiť súčasnosť a spojiť aj nejaký historický moment. Pripravila som si zmes farieb a trošku ťažších materiálov. Nie je to úplná romantika, ako ste u mňa zvyknutý. Je to možno trochu temnejšie ale o to elegantnejšie,“ zhodnotila Jana Pištejová.

Zážitok z celej šou ešte viac umocnil mladý slovenský huslista Filip Jančík, ktorý v minulosti vystupoval s Karlom Gottom ale aj s americkou speváčkou Avril Lavigne. Poďakovanie si počas večera vyslúžila aj organizátorka Bratislavských módnych dní Mária Reháková, ktorá už roky slovenským návrhárom umožňuje prezentovať svoju tvorbu doma ale aj v zahraničí.

Foto: Bratislavské módne dni

Zdieľaj článok:

Comments are closed.