Časopis Forbes zverejnil rebríček najúspešnejších slovenských influencerov. Kraľuje mu táto blondínka!

6. augusta 2020
2926
 

Preslávený magazín Forbes každoročne prináša niekoľko rebríčkov, ktoré mapujú tých najúspešnejších vo svojom obore. Inak tomu nie je ani v prípade jeho slovenskej verzie, ktorá v týchto dňoch zverejnila zoznam najvplyvnejších slovenských Infuencerov. Úspešný youtuber GoGo z rebríčku oproti minulému roku úplne vypadol. Na vrchol sa dostala úspešná módna blogerka a stylistka Janatini.

Pár rokov dozadu bolo povolanie „influencera“ u nás niečo neznáme a divné. Dnes už je to bežná vec a pre mnoho mladých ľudí ide o vysnívanú pracovnú pozíciu. Spoločnosť GroupM zostavila v spolupráci s magazínom Forbes rebríček tých NAJ. Poradie určila na základe ankety na vzorke 12 000 respondentov, ktorí svojich obľúbencov vyberali na základe viacerých kritérií. Kontroverzná Zuzana Plačková, ktorú na Instagrame sleduje takmer 700 000 ľudí sa do rebríčku nedostala.

V TOP 20 sa síce nachádza viacero influencerov, ktorých na sociálnych sieťach sledujú státisíce folowerov, no po zrátaní všetkých kritérií v rámci Infuence Power Indexu sa na prvú priečku objavila styliska a módna blogerka Jana Tomas, ktorá vystupuje pod menom Janatini. Na instagrame ju sleduje takmer 50- tisíc ľudí, ktorých pravidelne informuje o ekologických trendoch v móde či o svojich cestovateľských zážitkoch.

View this post on Instagram

Pamätáte si edíciu #NakupujaPodporuj v meste, kde sme prvý víkend po skončení karantény vybehli s @majkmainstagram do ulíc a namiesto zdieľania lokálnych obchodíkov a značiek na IG sme ich obehali naživo? ? V ten deň ma Majk zaviedol poprvýkrát do @slow.conceptstore, kde som spravila najväčší nákup toho dňa. Toto ľanové kimono od @lykowarsaw bola láska na prvý pohľad a muselo odísť so mnou ? Plánovala som ho nosiť von ako šaty, ale je tak pŕijemné, že v ňom trávim doma všetok svoj čas. U Ilony v obchode som objavila aj značku tohto tencelového prádla @organicbasics, ktoré je síce jedno z tých drahšich, ale jednoznačne najlepšich investícíi. Inú bralette som od vtedy snàď na sebe ani nemala, mám ju v 2 farbách a idem si po ďaľšiu! ? . Teším sa, že táto iniciátíva podpory lokálnych značiek a obchodov pomohla nielen vám, ale  i mne objaviť nové, udržateľné značky. ? Je to o vzájomnej podpore ktorú keď niekde dáš, inde zase dostaneš. ? . ? @gavulka #supportlocal #janatini #loungeoutfit

A post shared by Jana Tomas (@janatini) on

V rebríčku nechýba ani úspešný moderátor známy z projektov ako SupeStar či Tvoja tvár znie povedome. Určite vám je už jasné, že ide o Martina Rauscha známeho ako Pyca. Ten sa nikdy netajil svojou láskou k vareniu a gréckej kuchyni, vďaka čomu vydal už tri úspešné kuchárke knihy, ktoré v minulom roku doplnil o vlastný youtube kanál plný receptov. @MrPyco v rebríčku časopisu Forbes obsadil 4. priečku, čím sa stal najúspešnejšou televíznou tvárou. Vzácnosťou v tomto rebríčku je fakt, že Martina sleduje výrazne viac ľudí na Facebooku, pričom väčšina jeho kolegov má nosnú skupinu followers na Instagrame.

View this post on Instagram

?

A post shared by PYCO [ Martin PYCO Rausch ] (@mrpyco) on

Ekologický rozmer je pre Slovákov v posledných rokoch čoraz viac dôležitým kritériom pri kúpe nového oblečenia, auta či bytu. Dôkazom toho je aj umiestnenie mladej ekologickej aktivistky Natálii Pažickej. Tá v rebríčku uzatvára prvú desiatku. Natália je v tejto téme skutočne doma, od 14-rokov sa totiž venovala v modelingu a sama sa viackrát priznala k tomu, že v minulosti neustále nakupovala obrovské množstvo vecí, ktoré vôbec nepotrebovala. Na sociálnych sieťach dnes odhaľuje nekalé praktiky známych značiek, predovšetkým z módneho sveta. Rovnako však propaguje domácu módu a značky, ktoré vo svojej výrobe postupujú poctivo a s ohľadom k našej planéte.

View this post on Instagram

Keď niekomu poviete, že sa snažíte žiť udržateľnejším spôsobom života tak sa na vás veľa ľudí pozrie, ako na poľutovaniahodného jedinca. Myslia si, ako veľmi si musíte veci odpúšťať. Pre mňa to bola zmena, ktorá mi priniesla do života presný opak✨To množstvo nepotrebných vecí si neodpúšťam, ale po nich netúžim. A to je rozdiel a neuveriteľná sloboda. Dokonca ma začalo obťažovat množstvo veci, ktoré už doma mám haha?Vidím, že ľudia majú plno vecí no netúžim ich vlastniť. Vidím šaty a z vedomostí, ktoré mám viem usúdiť, že sú/nie sú hodné mojich peňazí. Viem sa slobodne rozhodnúť, čo podporím. Mám vlastný názor a vedomosti, vďaka ktorým nemusím byť ovca. To teraz nemyslím v zlom, ale asi chápete, kam tým mierim. Robím rozhodnutia s vedomím, že ich chcem robiť a nie preto, že som to len niekde videla alebo niekde o tom počula. Reklamy na mňa nemajú vplyv (iba keď vidím novú vegan reštiku v okolí haha). Žijem oveľa slobodnejší život, v ktorom mi treba menej?Prechádzam sa okolo obchodov v nákupnom centre a ani žiadny SALE nápis ma nenaláka dnu. Pretože VIEM. VEDIEŤ je fakt super??Samozrejme neviem všetko, ale mám oči a uši na stopkách?Takže zhrnutie. Tento život mi dal slobodu, možnosť výberu, možnosť konať, možnosť viesť zaujímavé a zmysluplné rozhovory, možnosť mať vlastné a vedomé hodnoty❤️Ak si toto náhodou čítaš a bojíš sa začať tak to je úplne v poriadku. Stačí čas. Len začni vnímať svet a informácie okolo teba. A že prídu výčitky kvôli tomu, ako si žil doteraz? Každý máme svoju minulosť, dôležité je to, čo môžeš zmeniť, keď tú informáciu už raz máš??Som vďačná, že viem✅

A post shared by #everyindividualmatters™ (@nataliapazicka) on

Celý rebríček uzatvára obľúbený moderátor Matej Cifra, ktorý aj na sociálnych sieťach vystupuje pod menom Sajfa. Oveľa lepšie však skončila jeho manželka Veronika Ostrihoňová, ktorá obsadila 7. priečku.

TOP 20 najvplyvnejších influencerov na Slovensku podľa Forbes

 • Janatini
 • Garáž.tv
 • Nina Skalíková
 • Martin “Pyco” Rausch
 • Petra Vlhová
 • Simona Kozerawski
 • Veronika Cifrová Ostrihoňová
 • Mária Bartalos
 • Lucid Style
 • Natália Pažická
 • Paulína Fialková
 • Maroš Molnár
 • Andrea Zahurancová
 • L3nik
 • Sisa_kr
 • Kristína Tormová
 • PPPeter
 • Patrik Paulínyi
 • Cheryl Kindl
 • Sajfa

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.