Eurovea Fashion Forward 2019: Michaela Ľuptáková ukázala kolekciu plnú výrazných farieb!

12. apríla 2019
4651
 

Bratislava opäť žije módou! Eurovea Fashion Forward patrí už niekoľko rokov medzi najobľúbenejšie módne udalosti na Slovensku a aj tento rok láka množstvo fashionistov z celého Slovenska. Svoju novú kolekciu 99 na prehliadkovom móle aktuálneho ročníka predstavila etablovaná slovenská módna návrhárka Michaela Ľuptáková. Celkový efekt celej prehliadky dotvárali ručne spracované kruhové náušnice z pštrosieho peria a finalistky Miss Slovensko 2019.

Talentovaná Michaela Ľuptáková pri tvorbe novej kolekcie módna návrhárka vsadila na svoj obľúbený prvok – eleganciu veľkomesta – ktorú nechala vyniknúť v jarnej sviežosti. Letná časť odevov bezpochyby odrazila autorkinu náladu a spomienky spojené s uvoľnenou atmosférou pobytu v exotike. Práve ten je cítiť ako jednoznačný vplyv na paletu farieb – nežná jazmínová, ostrá šafranová, svieže tóny zeleného čaju, sýta škoricová či niekoľko podôb modrej farby oceánu.

Ležérne siluety viacerých modelov zľahka preberajú prvky pôvodného ázijského odevu a zaujímavo kombinujú textilné techniky z ostrova Srí Lanka. Tradičným materiálom je hodváb, ktorý sa ako vo väčšine ázijských krajín v danej oblasti aj priamo vyrába. Zároveň všetko spolu nenútene a dokonale harmonizuje – more, prales, obloha. Ani téma ZERO WASTE nezostáva v úzadí, nakoľko inovatívne strihy a efektivita rôznorodosti jednotlivých odevov umožňujú maximalizovať využitie látok bez zbytočných zvyškov.

Letná kolekcia už na prvý pohľad pôsobí veľmi vzdušne a ľahko. Taký je aj samotný materiál, ktorý známa dizajnérka pri svojej tvorbe použila. Ide totiž o hodváb v rôznych farebných prevedeniach. Mušelín, satén, krep aj žoržet – všetko hodváb v čistej podobe na kokteilové a večerné šaty. Zmesový hodváb pre praktickejšie využitie v mestskom prostredí a neoprén ako ďalší z obľúbených a moderných prvkov dizajnérky. V novej kolekcii nechýbajú ani elastické úplety v hladkom prevedení, alebo s flitrovou výšivkou, k tomu buklé vyšívané holografickými flitrami.

Foto: Milan Maršalka EFF

Zdieľaj článok:

Comments are closed.