Footshop recykluje oblečenie. Pomáha aj Naty Kerny!

19. septembra 2019
4750
 

Tiež si neviete pomôcť a odolať, keď vo výkladoch obchodov vidíte kúsky ako vytrhnuté z módnych magazínov? Svetová móda je čoraz dostupnejšia aj na Slovensku, práve vďaka Footshopu. Ten opäť poukázal na to, že ani naša planéta mu nie je ľahostajná a v priestoroch bratislavskej predajne zorganizoval spolu s Platformou Udržateľnosti SWAP oblečenia.

Módny priemysel patrí medzi najväčších znečisťovateľov našej planéty. Tento fakt si uvedomuje čoraz viac predajcov oblečenia, ktorí podobné problémy v minulosti riešiť vôbec nemuseli. „Napriek tomu že predávame oblečenie a topánky, snažíme sa našich zákazníkov učiť tomu, aby nenakupovali bezhlavo, no radšej investovali do niečoho kvalitného a nadčasového, čo im vydrží viac ako jednu sezónu,“ prezradila Dagmar Šefčiková, event manažér zo slovenského Footshopu.

Jednou z možností, ako neprísť o možnosť získať nové kúsky do šatníka a zároveň neprodukovať zbytočný odpad je napríklad SWAP oblečenia. Kúsky „z druhej ruky“ sú častokrát takmer nenosené, či úplne nové. Navyše častokrát ide o niečo, čo už v bežnom obchode nekúpite, prípadne to získate len za zlomok pôvodnej ceny.

„Na SWAPe kladieme dôraz na starostlivé vytriedenie a prinesenie len tých najlepších kúskov, ktoré nenosíte. Často sú to práve kúsky z kategórie „do toho schudnem“, alebo „do toho priberiem“ či „k tomuto potrebujem iné topánky, alebo kabát“. Predstavte si, že práve tieto kúsky môžu niekomu urobiť obrovskú radosť.“ priznáva Zuzana Dutková, zakladateľka Platformy Udržateľnosti podľa ktorej je zodpovedná spotreba prvým krokom k udržateľnejšiemu životu.

SWAP podporujú známe tváre

SWAP v bratislavskom Footshope v nedeľu (15.9) prilákal množstvo návštevníkov, ktorí touto cestou radi získavajú oblečenie. Tento alternatívny spôsob ako si obnoviť šatník nie je cudzí ani vždy štýlovej Naty Kerny. „SWAP je udržateľný systém ako meniť svoje kúsky zo šatníka za iné ktoré sa mi páčia. Tieto akcie navštevujem a nie jeden outfit na mojom Instagrame je vytvorený práve z kúskov ktoré som vyswapovala.“ Natália Körner je známa svojou láskou k teniskám, ktorá sa prirodzene premenila v spoluprácu s Footshopom. Spoločne tak poukazujú na to, aby ľudia uprednostňovali kúsky, ktoré môžete využiť v rôznych kombináciách aj niekoľko sezón po sebe.

Naty Kerny zrejme registrujete najmä vďaka instagramu, kde pravidelne postuje svoje outfitové fotografie, ale aj príspevky z ciest po svete. Partnerka rapera Pil C-ho je často svojou vizážou prirovnávaná k známym sestrám z rodiny Kardashian. Nejde však o žiadnu americkú hviezdičku, ale o rodáčku z Košíc. Natália momentálne okrem svojho instagramu pracuje aj pre agentúru Exit, kde má na starosti manažment influencerov.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.