Mercedes Benz Prague Fashion Week 2021: Nové kolekcie ukážu aj dizajnéri zo Slovenska!

23. apríla 2021
2797
 

Väčšina módnych akcií bola tento aj minulý rok zrušená. U našich českých susedov si však už o pár týždňov pozrieme nové kolekcie na móle Mercedes Benz Prague Fashion Week. Všetky prehliadky pochopiteľne prebehnú za dodržania všetkých aktuálnych opatrení. 

Už v nedeľu 2. mája 2021 o 21:00 sa v rámci večerného programu podujatia Mercedes Benz Prague Fashion Week DRIVE-IN CINEMA pod záštitou Virvaru predstavia dve etablované mená slovenskej dizajnérskej scény: Lukáš Krnáč a Petra Kubíková.

Lukáš Krnáč je na slovenskej scéne pomerne známy. Okrem iného získal v roku 2017 cenu Best in Design: Fashion Design & Grand Prize a v roku 2018 Best Fashion Graduate. Minulý rok bol tiež súčasťou projektov Tatra banky, vrátane dizajnu limitovanej edície platobných kariet. Už pravidelne svoju tvorbu prezentuje na Pražskom týždni módy a zúčastnil sa aj iných medzinárodných podujatí ako Ukrainian či London Fashion Week. Súčasťou nasledujúcej autorskej kolekcie, ktorou sa predstaví v Prahe, je aj kolaborácia s tradičnými lokálnymi výrobcami Tonak a Preciosa.

Petra Kubíková je absolventka odborov Japanológie (Univerzita Komenského) a Odevného dizajnu (VŠVU) – módu intenzívne tvorí od roku 2013, kedy jej aj bola udelená cena Best Fashion Graduate. Za relatívne krátky čas má za sebou autorské prezentácie v Bruseli, Monaku, Londýne, Kyjeve, Budapešti, Maastrichte či Novom Zélande. V roku 2018 získala cenu Fresh dizajnér Fashion Live! a tiež Cenu verejnosti NOIZZ Fashion Awards. Českému publiku sa predstaví premiérovo.

Závan farieb?

Svoju najnovšiu kolekciu pod názvom PARADISE LOST predstaví aj talentovaný slovenský dizajnér Pavol Dendis. Ten sa na prehliadkovo móle ukáže v sobotu 1. mája 2021 o 21:00 hod s podporou PRIVEÉ LOUNGE odhalí svojim priaznivcom ďalšiu zo svojich kreatívnych predstáv prenesenú do konkrétnej podoby vo forme ucelenej sezónnej tvorby.

Aj keď dizajnér – ako sám uvádza, opustí tentokrát svoju komfortnú zónu čierno bielej farebnosti a prevažne pánskej siluety, môžu sa fanúšikovia módy tešiť na ponuku kombinácie vzorov a štruktúr, inovatívnych materiálov a stále precízneho vypracovania s autentickými detailmi … podfarbenú temnejšou atmosférou „strateného raja“. Pavol Dendis úspešne absolvoval štúdium na VŠVU Bratislava v Ateliéri odevného dizajnu. Laickej aj odbornej verejnosti s nadšenou odozvou už prezentoval svoju tvorbu nielen prostredníctvom platformy MBPFW, ale aj Fashion Live! či v spojení s udeľovaním Cien Nadácie Tatra banky za umenie. Jeho tvorba a dizajn podporujúci lokálne zdroje a spracovanie je dostupný v ENVY x PRIVEÉ Beauty & Fashion Lounge.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.