Rita Ora sa spojila so Svetovou zdravotníckou organizáciou – WHO a nadáciou OSN. Pomôcť môžete aj kúpou trička!

23. marca 2020
3521
 

Množstvo celebrít si v súčasnosti užíva pohodlie svojich luxusných príbytkov. Niektoré sa dokonca úplne odmlčali. To však nie je prípad britskej speváčky Rita Ory, ktorá svojim fanúšikom odkazuje, aby ostali doma! Talentovaná blondínka dokonca predstavila charitatívnu kolekciu oblečenia, ktorou chce zabojovať proti šíreniu koronavírusu!

Nútená karanténe, v ktorej je v súčasnosti takmer celý, zasiahne z dlhodobého hľadiska takmer každého z nás. O veľkú časť príjmov prídu aj známe hudobné hviezdy, ktoré kvôli rozsiahlym obmedzenia museli zrušiť alebo preložiť svoje plánované vystúpenia. Koncerty v rámci svojho turné už preložili Elton John, Billie Eilish, Pussycat Dolls či Avril Lavigne. Aktuálna situáciu nenechala chladnú ani Rita Oru, ktorá svoju iniciatívu spojila s prácou Svetovej zdravotníckej organizácieWHO a nadáciou OSN.

Zastavme to spolu

To najdôležitejšie, čo v súčasnosti môže urobiť každý z nás je to, že ostaneme doma. Pokiaľ to nie je skutočne nevyhnutné, nemali by sme vychádzať von. Ak si čas v domácej karanténe chcete skrátiť nakupovaním cez internet, nemusíte nevyhnutne podporovať eshopy známych módnych gigantov. Svojim nákupom totiž môžete pomôcť v boji proti epidémii koronavírusu. Rita Ora v spolupráci s organizáciou WHO pred pár dňami vytvorili charitatívnu kolekciu Stop The Spread (Zastavme čírenie), ktorú tvorí niekoľko dizajnov tričiek či mikín. Celá suma, ktorú za jednotlivé kúsky zaplatíte pritom poputuje na boj proti koronavírusu a jeho šíreniu.

Množstvo neprajníkov síce talentovanú speváčku ihneď odsúdilo z toho, že sa chce len zviditeľniť, ona sa však obhajuje tým, že len chcela poukázať na to, že ide o vážnu situáciu. Pravdou ostáva, že väčšina ľudí, ktorí si niečo z tejto kolekcie kúpia by inak svoje peniaze na charitatívne účely možno vôbec neposkytlo. Z ekologického hľadiska možno nejde o rozumný krok, no akékoľvek peniaze, sú v tejto situácii vítané.

„V posledných mesiacoch sme sledovali šírenie tohto vírusu po celom svete, pričom sme úplne nerozumeli aký veľký môže mať na nás dopad. Myslím si, že už všetci chápeme, že to negatívnym spôsobom zasiahne každého z nás. Všetci musíme zohrať svoju úlohu a pomôcť zastaviť jeho šírenie.“

Rita chcela pôvodne len vytvoriť symbol, ktorí by zjednotil ľudí v boji proti šíreniu tohto vírusu. Po vzájomných diskusiách však napokon vznikla stránka, kde nájdete spomínanú kolekciu a tiež základné usmernenia k tomu, ako sa chovať počas epidémie. „Budeme nesmierne radi, ak si kúpite niečo, čo si môžete dovoliť alebo aspoň malou čiastkou prispeli do fondu. Ak to pre vás nie je možné, tak chcem aby ste vedeli, že pomôže aj obyčajné zdieľanie tohto symbolu. Prosím, zastavte šírenie, hrajte svoju úlohu!“

Za peniaze, ktoré sa získajú z predaja tejto kolekcie budú nakúpené zdravotnícke potreby a základné vybavenie pre zdravotníkov. Časťou sumy sa tiež podporí výskum liečby a vakcíny. Jednotlivé kúsky si samozrejme objednáte z pohodlia domova. Platba je pochopiteľne možná len online, čím sa minimalizuje riziko prípadného šírenia nákazy. Odoslanie vašej objednávky sa však vzhľadom na komplikované podmienky doručenia môže oneskoriť o 2-4 týždne.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.