Skoncová a Tekeljaková v tom majú jasno. Musí im to voňať!

6. júna 2019
5113
 

V utorok dopoludnia sa v centre Bratislavy predstavovali nové produkty známej značky pracích prostriedkov Lenor. Nová rada produktov Spring Awakening, Gold Orchid a Amethyst & Floral bouquet prináša do všetkých domácností vônu jari a leta. Uvedenie noviniek si prišla pozrieť aj Soňa Skoncová, bývalá Miss Lenka Tekelajková a množstvo slovenských blogeriek.

Uvažovali ste niekedy nad tým, či svoj prací prostriedok používate správne? Mnoho z nás totiž robí veľkú chybu a do práčky hádže najprv oblečenie, až potom pracie kapsule. Správne by to však malo byť úplne naopak. Nová rada pracích prostriedkov je vhodná pre farebné ale aj biele oblečenie, takže sa vôbec nemusíte báť toho, že by ste svoje obľúbené tričko či šaty nadobro zničili.

Sympatická moderátorka Soňa Skoncová priznala, že do domácich prác sa často musí nútiť, no to, ako jej to doma vonia je pre ňu alfou omegou. „Vône sú pre mňa veľmi podstatná súčasť života. Voňať mi musí samozrejme aj môj partner, pretože inak by sme spolu asi tak dlho neboli. Je dôležité aby vám ten druhý človek voňal, či už ide o partnera alebo priateľov, pretože ak ti páchne, tak to je zlé. Vône mi pripomínajú rôzne situácie. Mám veľmi rada jazmín, pripomína mi krásne obdobie strávené na cestách.

Vône hrajú v našom živote dôležitú, niekedy až nenahraditeľnú úlohu. Okrem estetickej funkcie, kedy nám príjemné vône prinášajú do života radosť a potešenie, plní náš čuch aj varovnú funkciu, kedy nás rôzne pachy upozorňujú na nebezpečné látky. Príjemné vône dokážu ovplyvniť našu náladu, pôsobia proti stresu, evokujú emócie a dokonca môžu byť spúšťačom liečebných procesov. „O pozitívnych vplyvoch príjemných vôní na psychiku človeka vedeli už starí Rimania a Gréci. Dnes je vôňa z veľkej miery prostriedkom estetického vyjadrovania, dodáva nám pocit zvýšenej kvality života. Prirodzene vyhľadávame príjemné vône a spájame ich s príjemnými asociáciami, ktoré pozitívne ovplyvňujú naše emócie a pocity,“ dodáva na margo vôní psychologička PhDr. Daniela Mináčová.

Na uvedení nových produktov nechýbalo ani množstvo známych sovenských blogerov. Pozornosť zrejem najviac pútala extravagantná Natália Homolová, ktorá si na Slovensko odskočila z Londýna, kde už niekoľko rokov žije aj so svojim partnerom Rolandom. Podobne ako Soňa Skoncová, tak aj rodáčka z Martina priznala, že vôňe sú pre nu mimoriadne dôležité a nekúpila by si niečo, čo by jej nosu nevoňalo. Kladný vzťah k vôňam má aj sympatická modelka Lenka Tekeljaková, ktorá v roku 2016 zabodovala v súťaži Miss Slovensko.

Ak na pranie využívate kapsule Lenor, môžete k nim na spodok pracieho bubna bez obáv pridať aj vonné perličky Lenor pre extra predĺženú sviežosť. Kým kapsule bielizeň najmä čistia a vonné perličky jej dodajú neuveriteľnú vôňu, Lenor aviváž oblečenie chráni, zmäkčuje a osviežuje. Lenor sa o bielizeň postará neodolateľne – vyčistí, zjemní, osvieži, ale aj ochráni pred vyblednutím farieb, vyťahaním oblečenia či žmolkovaním.

Pranie s Lenorom je skutočne jednoduché a zvládne ho každý. Rýchle a účinné pranie s kapsulami ocenia najmä ľudia, ktorí majú radi dlhotrvajúcu sviežosť svojej bielizne a čas na domáce práce trávia efektívne. „Priznám sa, že mne sa prať nikdy nechce a domáce práce vôbec nie sú moja láska. Aj preto dlhú dobu používam práve pracie kapsule, ktoré len hodím do práčky a nemusím sa báť toho, či niečo nepokazím,“ prezradil bloger Vegetarianboy.

Foto: Vlado Anjel

Zdieľaj článok:

Comments are closed.