Dajte zbohom nedokonalostiam pleti, vyrieši ich táto novinka!

1. septembra 2022
1060
 

Švédska skin-tech značka Foreo je známa pre svoj inovatívny prístup k starostlivosti o našu pleť.  Práve teraz spoločnosť vylepšila svoj rad ESPADA. Pridala do nej jediný gél proti akné na svete, ktorý je navrhnutý tak, aby jeho pôsobenie podporovalo modré LED svetlo a T-sonické pulzácie. Už ste túto novinku vyskúšali?

VEDELI STE? – Akné je ôsme najrozšírenejšie ochorenie na celom svete a hoci týmto ochorením kože trpí 650 miliónov ľudí, zdá sa, že akné a hanba idú ruka v ruke. Výskum ukazuje, že level hanby u pacianetov s akné je 69%. Pre porovnanie, pri syfilise je toto číslo 100% a tak sa nie je čomu čudovať, že pacienti diagnostikovaní s akné majú až vyše 60% pravdepodobnosť pre rozvoj depresívnej poruchy.

Švédsky líder v oblasti beauty-tech, FOREO, je odhodlaný, v rámci svojej misie, dodať ľuďom sebadôveru a podporiť ich mentálne zdravie a tak práve uviedol najnovšiu inováciu značky – ESPADA BHA+PHA Blemish Solution, ktorá podporí obje, vašu proti-akné skin care rutinu, aj sebavedomie.

„Pokiaľ ide o akné, jazvy sa dostávajú hlbšie pod povrch kože a môžu si vybrať daň na vašom duševnom zdraví. Poslaním spoločnosti FOREO bolo vždy zlepšovať životy ľudí a sebadôvera je ich veľkou súčasťou. Akné je staré ako civilizácia, takže samozrejme existuje ponuka s produktmi zameranými na akné, ktorá je k dispozícii už od 30. rokov 20. storočia, no za posledných 100 rokov zostáva vzorec rovnaký. Väčšina z týchto produktov obsahuje chemikálie, ktoré sa zameriavajú na akné tým, že ho vysúšajú, čo v podstate zaťažuje vašu citlivú pokožku tváre a tak nám bolo jasné, že musí existovať lepší spôsob. Čoskoro nato sa zrodilo riešenie na akné ESPADA BHA + PHA od FOREO, vysvetľuje Boris Trupcevic, CEO FOREO.

 

V minulosti sa akné liečilo zmrazovaním vyrážok suchým ľadom a aj dnes v modernej kozmetike stále pretrváva podobná metóda s použitím tekutého dusíka. Ľudia tiež experimentovali s celým radom topických látok a mastí. K obľúbeným ošetreniam patrilo takzvané „slnečné ošetrenie“ UV svetlom, o ktorom dnes vieme, že spôsobuje rakovinu kože. V 60. rokoch minulého storočia sa začali spotrebitelia zahrávať s high-tech riešeniami na akné, ako sú domáce parné prístroje na tvár a dnes sa kozmetické prístroje stali dokonalou zbraňou v boji proti akné.

Globálny trh s profesionálnou liečbou akné bol v roku 2020 ocenený na 6,2 milióna EUR a predpokladá sa, že do roku 2030 vzrastie na 12,9 milióna EUR. Pominúc fakty, že akné je kompexný problém a že akceptácia akné je na vzostupe, problematická pleť zostáva zaťažená, čo sa odráža aj na našom sebavedomí. Hambíme sa za ukazovanie našich vyrážok a nedokonalostí, ale rovnako za to, že ich zakrývame. Zvykli sme si vídať dokonalé tváre celebrít, avšak takto vnímaná dokonalosť sa nevzťahuje iba na ne, ale aj na influencerov a tiež na našu rodinu a priateľov.

Foto: FOREO

Zdieľaj článok:

Comments are closed.