10 hitov, na ktoré ste už zrejme zabudli!

15. februára 2019
4207
 

Posledných 10 rokov na hudobnej scéne prinieslo množstvo hitov, ktoré budú éteri rezonovať aj o niekoľko rokov. Sú však aj také, ktoré sa v období svojho vzniku tešili veľkému úspechu, no dnes si na ne možno ani nespomeniete. Viete, ktoré to sú?

The Pussycat Dolls – I Hate This Part

Ak je reč o dievčenských skupinách, určite si spomeniete na dievčatá z The Pussycat Dolls. Dievčatá sa mohli tešiť z globálneho úspechu, o akom môže väčšina interpretov len snívať. V dobe, kedy prežívali najväčší úspech im dokonca predskakovala Lady Gaga. Talentované krásky síce produkovali najmä tanečnú hudbu, no nahrali aj vydarenú baladu I Hate This Part.

Rihanna – Russian Roulette

Keď v roku 2009 speváčka Rihanna vydala svoj album Rated R, sprevádzala ho obrovská vlna propagácie. V tom istom roku sa totiž rozišla s Chrisom Brownom, ktorý ju v predvečer udeľovania cien Grammy brutálne napadol. Debutovým singlom albumu bola emotívna skladba Russian Roulette.  V americkom singlovom rebríčku sa síce dostala na #9 priečku, to však pre Rihannu bolo skôr sklamanie. Naopak v českom či slovenskom singlovom rebríčku sa RiRi s týmto songom dostala úplne na vrchol.

Beyoncé – Best Thing I Never Had

Podobne na tom bola aj Beyoncé s hitom Best Thing I Never Had.  Pieseň sa síce stretla s veľkým úspechom v radoch fanúšikov, no 37-ročná hudobníčka si od nej zrejme sľubovala oveľa viac. V rodnej Amerike sa skladba dostala najvyššie na #16 priečku. Na výberovku hitov by ju asi trojnásobná mamička nezaradila, dokonca ani na koncertoch by ste sa jej už nedočkali.

Keri Hilson – I Like

Sympatická Keri Hilson patrila zhruba desať rokov dozadu medzi popovú elitu. Jej skladba I Like sa dostala na #1 priečku vo viacerých krajinách, vrátane Nemecka, Luxemburska, Poľska či dokonca Slovenska. Napriek ďalším úspešným singlom na neskôr po speváčke zľahla zem a dnes by ste si na ňu asi ani nespomenuli.

Agnes – Release Me

Švédska speváčka Agnes v roku 2008 nahrala skladbu, ktorej úspech zrejme už nikdy neprekoná. Chytľavá pieseň Release Me si získala obrovský úspech nie len v Európe, ale aj v USA či v Austrálii. Napriek tomu, že sa 30-ročná interpretka snažila udržať si pozornosť, postupne sa zabudlo na ňu, aj na túto pesničku.

Lady Gaga – Eh, Eh (Nothing Else I Can Say)

Začiatok kariéry Lady Gaga bol obrovský  experiment, o ktorého výsledku zrejme ani ona sama nebola presvedčená. Ešte v roku 2009 to skúsila s piesňou Eh, Eh (Nothing Else I Can Say) s jemným retro nádychom. V konkurencii jej vtedajších hitov Just Dance či Poker Face však skladba ostala nepovšimnutou. Dnes si na ňu možno nespomenú, ani najväčší fanúšikovia 32-ročnej blondínky.

Leona Lewis – Collide

So zosnulým DJ-om Aviciim má skladbu aj britská speváčka Leona Lewis. Po sérii uslzených balád sa rozhodla vyskúšať to s tanečným popom, čo jej však vôbec nevyšlo. Skladba Collide v médiách zarezonovala najmä vďaka škandálu. Leona pôvodne pieseň vydávala za svoju, no neskôr bola obvinená z plagiátorstva songu od Aviiciho.

Jason Derulo – Whatcha Say

Debutový singel Whatcha say amerického speváka Jasona Derula mu zabezpečil slušný štart kariéry. V USA so skladbou dobil singlový rebríček a získal si množstvo fanúšikov aj vo zvyšku sveta. Našťastie si dnes môže povedať, že od tej doby vydal oveľa úspešnejšie skladby, vďaka ktorým sa na túto takmer zabudlo.

Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe

Carly Rae Jepsen nahrala v roku 2011 song, ktorého text dodnes pozná azda každý. Pieseň Call Me Maybe sa stala virálnym hitom a dodnes ide o jednu z najlepšie predávajúcich sa skladieb všetkých čias. Skladba sa dostala na #1 priečku v USA, Veľkej Británii, Austrálii, Francúzsku, Kanade ale aj v Česku a na Slovensku. Celkovo sa z nej predalo takmer 20 miliónov kópií.

B.o.B & Hayley Williams – Airplanes

V roku 2010 sa mimoriadne darilo spojeniu raperov so známou speváčkou. Túto overenú rovnicu využil aj americký raper B.o.B, ktorý sa spojil s Hayley Williams zo skupiny Paramore. Dvojica spoločne nahrala song Airplanes, no vďaka silnej konkurencii v podobe Eminema s Rihannou a ich megahitu Love The Way You Lie sa museli uspokojiť len so zvyškom pozornosti. Napriek tomu ide pre oboch hudobníkov dodnes o ich najväčší hit.

Paris Hilton – Nothing In This World

Spomínate si na hudobnú kariéru Paris Hilton? Nech to znie akokoľvek absurdne, Paris sa skutočne darilo. Napriek tomu, že nikdy nikde naživo nespievala, tak z jej debutového a jediného albumu v roku 2006 predala takmer milión kópií. Jedným z trojice vydaných singlov bola aj skladba Nothing in This World, ktorej sa darilo v USA, Austrálii, Veľkej Británii ale aj v Nemecku.

Zdroj: Youtube.com

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.