Známy švédsky beauty-tech gigant, obľúbená značka Foreo, sa spojila s One Tree Planted v snahe obnoviť najvyššie lesy sveta a zelené baldachýny v Kalifornii. Foreo sa zodpovedným prístupom voči planéte zaoberá už od svojho vzniku v roku 2013 a inak tomu nie je ani dnes. A preto tento rok FOREO zasadí jeden strom za každú objednávku počas našej kampane pri príležitosti Dňa Zeme.
Každý rok je vyklčovaná a zničená oblasť veľká ako New Jersey ako priamy výsledok ľudského pôsobenia. Bezcitné odlesňovanie viedlo ku klimatickej zmene, strate biodiverzity, erózii pôdy, záplavám a do roku 2030 môže zostať už len 10% dažďových pralesov sveta. V snahe spomaliť ekologickú krízu, ktorú prinieslo odlesňovanie, švédska beauty-tech spoločnosť Foreo spolu s One Tree Planted uviedla kampaň s názvom “Made To Last, Not Break Fast”, v rámci ktorej sa zaväzuje zasadiť jeden strom za každú objednávku počas tejto kampane.
“Od svojho vzniku v roku 2013 bolo úlohou značky FOREO zlepšovať ľuďom život. Veľkou časťou toho je byť zodpovedný voči planéte, ktorú voláme domovom. Naši krásni zákazníci uvádzajú, že ich FOREO produkty stále bezchybne fungujú aj po 8 rokoch používania a stále vyzerajú tak krásne a čisto ako keď boli nové, tiež s neskutočnou životnosťou baterky. Prostredníctvom vytvárania vysoko kvalitných produktov minimalizujeme stopu na životnom prostredí a keď príde na udržateľnosť, nebojíme sa zašpiniť si ruky – doslova. 2400 stromov je vyklčovaných každú minútu a kým dočítate túto vetu, ďalšie hektáre lesa budú stratené,” vysvetľuje Boris Trupcevic, FOREO CEO.
Napriek mnohým snahám vdýchnuť život do amazonského dažďového pralesa, vyzerá to tak, že nám dochádza čas. Avšak, FOREO vidí nádej skrytú v srdci lesa Polylepis rozprestierajúceho sa vo vysokých Andách, kde švédsky priekopník skintech plánuje vysadiť tisíce stromov. Lesy Polylepis, zničené vypálením a pasením, zohrávajú kľúčovú úlohu pri ochrane ekosystému regiónu, pretože sú významným zdrojom vody, ktorá prúdi do prameňov veľkej Amazonky. Zachytávajú vodu z mrakov, a tak udržiavajú pôdu okolo seba zdravú. Tečúce horské potoky zabraňujú zosuvom pôdy a silnej erózii roztápajúcich sa ľadovcov nad nimi.
Švédsky gigant v oblasti kozmetických technológií je už dnes známy tým, že porušuje pravidlá a požaduje väčšiu transparentnosť, pričom upozorňuje na jednu z bežných nekalých praktík v priemysle spotrebnej elektroniky. Minulý rok FOREO apelovalo na podniky na celom svete, aby zastavili plánované zastarávanie produktov a chránili našu krásnu planétu pred preplnením elektronickým odpadom a plastmi. Podľa Global E-waste Monitor 2020 sa v roku 2019 celosvetovo vyprodukovalo rekordných 53,6 milióna ton elektronického odpadu – o 21 % viac za päť rokov a predpokladá sa, že do roku 2030 dosiahne 74,7 miliónov ton – takmer zdvojnásobenie tonáže elektronického odpadu len za pár rokov. FOREO bojuje proti plánovanému zastarávaniu vyrábaním prémiových vysokokvalitných produktov, ktoré preukázateľne slúžia svojim verným zákazníkom až 8 rokov pri zachovaní vynikajúceho výkonu a štýlu.