Čo viete o konzervačných látkach v očných kvapkách?

8. júna 2020
2467
 

Máte si kúpiť očné kvapky s konzervačnými látkami alebo bez nich? Akú tam vlastne plnia úlohu? Pokúsime sa vám túto tému objasniť v tomto článku. Konzervačné látky sa pridávajú do kozmetických výrobkov, potravín a najmä do farmaceutických produktov, aby zabránili mikróbom (baktérie, plesne…) v kontaminácii výrobkov počas skladovania a používania. Konzervačné látky tak majú zabrániť znehodnoteniu produktov.

Konzervačné látky nemusia vždy fungovať na 100 %, a práve to pri očných kvapkách môže byť veľký problém. Ak sa vo fľaštičke s očnými kvapkami namnožia baktérie či plesne, užívateľovi môžu spôsobiť poškodenie očí. Aj preto by ste mali radšej používať len očné kvapky bez konzervačných látok, napríklad zdravotnícku pomôcku Hyal-Drop multi – umelé slzy.

Očné kvapky chráni sterilný uzáver

Produkty, ktoré neobsahujú konzervačné látky, musia ochranu pred choroboplodnými látkami riešiť inak. Systém dávkovania kvapiek v sterilnom uzávere ochráni liečivý roztok pred vniknutím a usadením baktérií či plesní vo fľaštičke. Oči sú tak uchránené pred infekciou či inými ochoreniami.

Patentovaný mechanizmus pumpy prípravku Hyal-Drop® multi zabraňuje tomu, aby sa očné kvapky dostali do kontaktu s okolitým vzduchom. Mikróby tak nemôžu vniknúť do fľaštičky a kontaminácia roztoku je vylúčená. Vďaka tomuto mechanizmu môže byť zdravotnícka pomôcka Hyal-Drop multi bez konzervačných látok, čo zlepšuje a rozširuje jej používanie. Očné kvapky sú vďaka tomu vhodné aj pre citlivé oči a zároveň sú šetrné k povrchu oka a môžete ich používať tak často, ako potrebujete. Hyal-Drop multi prináša okamžitú úľavu a zvlhčenie pre suché oči. Prirodzene osviežuje, upokojuje a mierni príznaky unavených, podráždených či slziacich očí.

Ako zabrániť inej kontaminácii

Pri používaní pumpy a aplikátora však platia základné pravidlá, ktoré musíte dodržiavať, aby bol efekt roztoku čo najlepší. Inak hrozí kontaminácia roztoku.

  • Pred použitím Hyal-Drop multi si vždy umyte ruky.
  • Nedotýkajte sa rukami hrotu fľaštičky.
  • Nedotýkajte sa hrotom fľaštičky povrchu oka, predídete prípadnému zraneniu.
  • Výrobok používajte maximálne 6 mesiacov po otvorení.
  • Jednu fľaštičku smie používať len jeden užívateľ.

Foto: Freepik.com

Zdieľaj článok:

Comments are closed.