Pripravte sa na leto s týmto zázrakom! Jeho použitie je jednoduché, bezbolestné a hlavne trvalé!

27. apríla 2023
1082
 

Žiletky, epilátory, voskové pásky, cukrová pasta. Pomocníkov, ktorých si ženy vyberajú, keď sa chcú zbaviť nechcených chĺpkov, je viacero. Existuje však jeden, s ktorým dosiahnete dokonale hladkú pokožku – IPL epilátor. Táto múdra vychytávka, ktorú ponúka značka Braun, sa nielen jednoducho používa, ale navyše odstraňuje chĺpky bezbolestne a  pri pravidelnom používaní prináša trvalé výsledky. Chĺpkov sa vám bude tvoriť menej a porastú pomalšie. Pozrite sa s nami na to, ako sa s IPL epilátorom správne zaobchádza.

Ako funguje IPL epilátor?

IPL epilátor funguje na báze svetelných lúčov a technológií Intense Pulsed Light, odkiaľ pramení aj jeho názov – IPL. Svetelné lúče šetrne, bezpečne a bezbolestne ošetrujú vašu pokožku a spomalia rast chĺpkov. Dermatologička Jana Housková vysvetľuje: IPL alebo intenzívne pulzné svetlo je technológia využívajúca premenu svetelnej energie na tepelnú. Svetelné lúče, ktoré epilátor vydáva, zasahujú melanín vo folikuloch chĺpkov pod povrchom kože. Tým sa prerušuje cyklus dorastania chĺpku. Chĺpok sa zahreje a vypadne.“

Veľkým benefitom IPL epilátorov je trvalé odstránenie chĺpkov, ktoré možno pravidelnou aplikáciou dosiahnuť, a to jednoducho a v pohodlí vášho domova. Technológia IPL totiž spomaľuje rast chĺpkov a redukuje aj ich počet, ale nie je vhodná pre každého. IPL epilátory totiž nemôžu používať ryšavky, blondínky a majiteľky šedých chĺpkov. Nevhodný je aj pre tmavšiu pleť, pokožku s kožným ochorením alebo pre tehotné a dojčiace ženy. Avšak pri dodržaní všetkých odporúčaných postupov sa IPL epilácie nemusíte obávať.

Pripravte si žiletky a svetelné lúče. Ako na IPL epiláciu krok po kroku?

Radi by ste vyskúšali všetky benefity, ktoré epilácia IPL epilátory ponúka, ale lámete si hlavu s tým, ako na to? Nemusíte sa ničoho báť, použitie domáceho IPL epilátora je totiž hračka!

  1. Ohoľte všetky miesta, ktoré chcete epilovať

Hoci to znie prekvapivo, najskôr si ohoľte všetky miesta, ktoré chcete pomocou epilátora IPL epilovať. Keby ste totiž danú oblasť neoholili, chĺpky by sa počas pôsobenia lúčov spálili. IPL epilátor totiž nefunguje tak, že by odstraňoval už vyrastené chĺpky, ale pôsobí na tie, ktoré ešte nevyrástli, a teda sú okom neviditeľné. Neponáhľajte sa a starostlivo ohoľte všetky miesta, ktoré chcete IPL epilátorom ošetriť.

  1. Naštartujte IPL epilátor

Akonáhle bude vaša pokožka oholená a pripravená na epiláciu pomocou IPL technológie, pripravte si svoj IPL odstraňovač chĺpkov a pustite sa na vec. Pred samotnou aplikáciou si radšej dôkladne prečítajte príbalovú príručku, ktorá môže obsahovať technické parametre použitia aj praktické tipy, ako prístroj použiť pre čo najlepší výsledok.  Prístroj potom prikladajte k pokožke a kĺzavým pohybom ju ošetrujte pomocou IPL lúčov. Rad IPL epilátorov ponúka rôzne nástavce pre rôzne časti tela a k dispozícii máte aj niekoľko režimov intenzity svetelných zábleskov. Napríklad IPL epilátor Braun Silk-Expert Pro 5 disponuje inteligentnou technológiou Skin Pro 2.0, ktorá automaticky a nepretržite optimalizuje každý záblesk až 80x za sekundu a neustále tak upravuje intenzitu svetelných lúčov podľa odtieňa pleti a chĺpkov v rôznych častiach vášho tela – vrátane citlivých oblastí, ako sú podpazušie, tvár a intímne partie. IPL epilátor Braun Silk-Expert Pro 5 je totiž vhodný aj na epiláciu pubického ochlpenia a chĺpkov v análnej oblasti. Okrem toto sa jedná o najrýchlejší IPL epilátor na trhu. Svetelné záblesky totiž vysiela až 0,5x za sekundu, čo je zhruba 125x za minútu.

  1. Radujte sa z dlhotrvajúcej hladkej pokožky

Pri používaní IPL epilátora Braun Silk-Expert Pro 5 uvidíte prvé výsledky už za 4 týždne, a hladká pokožka vám vydrží niekoľko mesiacov, takže sa nebudete musieť počas letných mesiacov trápiť s menej účinnými metódami. Ako opisuje dermatologička Jana Housková, čoskoro sa môžete tešiť na trvalé výsledky: Odstraňovanie chĺpkov pomocou IPL technológie je dôležité opakovať v pravidelných intervaloch s postupne redukujúcou sa početnosťou. A to preto, že IPL zachytí iba tie chĺpky, ktoré sú v rastovej fáze (tzv. anagénu). Pri opakovanom a pravidelnom počiatočnom ošetrení a následne pri udržiavacích ošetreniach zostane pokožka dlhodobo hladká.“

Dobrou správou je, že Braun predlžuje záruku na svoje IPL epilátory až na 5 rokov! Zákazníci si ju môžu ľahko aktivovať na novom portáli Braun.

 

Zdieľaj článok:

Comments are closed.