Tekuté probiotiká: Moderný a osvedčený spôsob ochrany pred vírusmi a baktériami  

25. septembra 2023
857
 

Jedným zo spôsobov, ako posilniť náš imunitný systém a predchádzať rôznym vírusom alebo baktériám, sú tekuté probiotiká. Jeseň so sebou prináša chrípkové obdobie, rôzne vírusy, prechladnutia či vaginálne a iné infekcie, ktoré sú pre každého veľmi nepríjemným spoločníkom. A ako sa pred nimi účinne chrániť? Prečítajte si o dôležitosti vplyvu čriev na celkové zdravie organizmu a o tom, prečo sú tekuté probiotiká neporovnateľné s tými kapsulovými a nemali by chýbať vo vašej rannej rutine.

Vedeli ste, že viac ako 70 % našej imunity sa nachádza v črevách?

Dobrý stav našich čriev a črevného mikrobiómu je pre našu imunitu kľúčový. Nie nadarmo sa hovorí, že „sme to, čo jeme“. Črevný mikrobióm obsahuje niekoľko biliónov dobrých a škodlivých mikroorganizmov, ktoré ovplyvňujú celý rad procesov v našom tele. Je dôležité, aby prevažovali dobré baktérie nad zlými, pretože okrem imunity môže zlý stav črevného mikrobiómu ovplyvniť aj také veci, ako je naša nálada, intímne zdravie, zdravie našej pokožky a mnohé ďalšie.

Probiotiká môžu byť užitočné pri liečbe a prevencii sezónnych vírusov a vaginálnych infekcií

Možno sa pýtate, ako môže užívanie probiotík ústami ovplyvniť rovnováhu mikrobiómu v pošve? Vedci tento jav skúmali a zistili, že niektoré probiotické kmene sú po požití schopné putovať cez črevo do vagíny.

Tieto prospešné mikroorganizmy pomáhajú udržiavať zdravú rovnováhu vaginálnej mikroflóry.  To môže zabrániť rastu a šíreniu škodlivých baktérií a kvasinkových infekcií. Prospešné baktérie prispievajú k udržaniu optimálneho pH prostredia v pošve a môžu znížiť riziko infekcií. V súčasnosti sa tekuté probiotiká stali obľúbenou a účinnou voľbou mnohých žien v boji proti týmto infekciám.

Antibiotiká ako nepriateľ čriev

Jesenné ochorenia si často vyberajú svoju daň aj v podobe antibiotickej liečby. Nielenže nadmerná spotreba antibiotík znižuje ich účinnosť a baktérie sú voči nim čoraz odolnejšie, ale sú aj veľkou záťažou pre naše črevá.

Ak teda užívate antibiotiká alebo ste ich práve dobrali, nezabudnite svoj črevný mikrobióm opäť posilniť probiotikami. Ide o tekuté probiotiká, ktoré obsahujú veľké množstvo živých, „dobrých“ a prospešných mikroorganizmov, ktoré nášmu črevnému mikrobiómu dodajú pestrosť a silu. Aby vás na jeseň už netrápila žiadna viróza.

Prečo TEKUTÉ probiotiká?

Premýšľate, ktoré probiotiká si z toho veľkého množstva na trhu vybrať? Potom siahnite po tekutých probiotikách BODY&FUTURE Laboratories, ktoré sa do čriev dostávajú ešte živé a môžu pôsobiť s maximálnym účinkom.

„Tekuté probiotiká sú pre náš organizmus lepšou voľbou ako klasické probiotiká v tabletách, pretože majú oveľa vyššiu účinnosť. Tekutá forma zaručuje, že probiotiká sa dostanú do čriev živé a aktívne, pretože v žalúdku, ktorý je pre ne veľmi nepriaznivým prostredím, strávia oveľa menej času ako v tabletovej forme a nespúšťajú tráviaci proces. Tekuté živé probiotiká sa dostávajú do čriev vo väčšom množstve a môžu pôsobiť s maximálnym účinkom. Aby sme dosiahli čo najlepší účinok na naše zdravie, mali by sme probiotiká užívať každý deň,“ vysvetľuje Ing. Kristína Smorádková, členka odborného tímu BODY&FUTURE Laboratories.

Probiotiká od BODY&FUTURE Laboratories sa užívajú ráno nalačno a jedna fľaštička vám vydrží v chladničke celý týždeň. Vybrať si môžete z prírodných príchutí čiernych ríbezlí a manga. Odporúčaná denná dávka, ktorá predstavuje jednu plnú 60 ml odmerku, obsahuje viac ako 15 miliárd živých probiotických baktérií.

Probiotiká od BODY&FUTURE Laboratories sú tiež 100% vegánske, bez konzervačných látok, sóje, umelých farbív a GMO. Viac informácií o výrobku nájdete na tomto odkaze: BODY&FUTURE Laboratories.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.