Vitamíny pre vaše zdravé oči alebo ako zlepšiť zrak

4. marca 2019
4319
 

Viete si predstaviť, že by ste žili bez zraku? Zrejme nie. Dnes je úplne bežné, ak má niekto okuliare či kontaktné šošovky. O svoj zrak by ste však mali dbať aj vtedy, keď s ním žiadne ťažkosti nemáte. Aj v tomto prípade totiž platí, že je lepšie problémom predchádzať. Závažné problémy so zrakom môžu častokrát život výrazne ovplyvniť nie len zdravotne, ale aj finančne. Úplne pritom postačí, ak si osvojíte tri základné pravidlá.

Sme to, čo jeme

Správny a vyvážený jedálniček nie je len otázkou chudnutia do plaviek. Nášmu zraku prospievajú najmä potraviny bohaté na omega 3 mastné kyseliny, antioxidanty a karotenoidy. Výbornou voľbou sú preto ryby, ako napríklad losos, tuniak či makrela.  V rastlinnej podobe nájdeme omega 3 mastné kyseliny v ľanových, slnečnicových a chia semienkach, či v orechoch. Veľmi prospešné pre naše oči sú tiež vitamíny A, C ,E a zinok. Naopak radšej zabudnúť by sme mali na produkty z bielej múky, či tukom presiaknuté jedlá.

Ak by ste chceli jesť len to, čo vášmu zraku pomáha, zrejme by ste nerobili nič iné, len od rána do večera čítali zloženie všetkých potravín. Potrebné látky môžete jednoducho získať napr. z výživových doplnkov tzv. novodobých vitamínov pre oči: Ocuvite Complete a Ocuvite Luteín forte, ktoré boli vyvinuté na základe vedeckých výskumov. V oboch produktoch nájdete karotenoidy luteín a zeaxantín, omega-3 mastné kyseliny, zinok, selén a vitamíny C a E.

Prestávka na relax

Bežnou súčasťou našich životov sa stali technológie, bez ktorých dnes už nevieme fungovať. Do počítača, smartfónu, či televízii pozeráme aj niekoľko hodín denne. Pre náš zrak to vôbec nie je prospešné. Ak ide o nevyhnutnú súčasť našej práce či štúdia, nemali by sme zabúdať na pravidelné prestávky. Každú hodinu by sme si mali dopriať aspoň 10-minútovú pauzu, počas ktorej si naše oči oddýchnu.

Ak nemáte čas na menšiu prechádzku na čerstvom vzduchu, doprajte si aspoň ľahkú rozcvičku očných svalov. Oči na chvíľu zavrite a jemne ich pomasírujte krúživými pohybmi. Dajte však pozor na to, aby vaše ruky neboli studené. Pohyb je skutočne dôležitý a môže výrazne ovplyvniť náš zrak.  Zvýšené množstvo telesného tuku v našom tele totiž môže výrazne náš zrak zhoršiť. Dostatok potrebných látok pre naše telo môžete získať z výživových doplnkov Ocuvite Complete a Ocuvite Luteín forte.

Dajte zbohom zlozvykom

Veľmi dôležitý pre náš zrak je životný štýl. Ak je váš program plný večierkov a pracovných stretnutí, mali by ste sa vyvarovať alkoholu. Veľký pozor by ste si mali dávať najmä na podomácky vyrobený alkohol, ktorý môže v krajnom prípade spôsobiť oslepnutie až smrť. Pravdepodobnosť ochorenia zraku sa zvyšuje aj u fajčiarov, či ľudí, ktorí sa dlhodobo zdržujú v zafajčených priestoroch. Vyvarovať by sme sa mali aj priestorom s príliš silnou klimatizáciou, či príliš vykúreným miestam. Škodlivé pre zrak je aj veterné a prašné prostredie.

Najviac problémov spôsobuje fyzické poškodenie očí, preto by ste pri práci mali používať ochranné okuliare. Zabúdať by ste nemali ani na kvalitné slnečné okuliare, ktoré vaše oči chránia pred silným slnkom. Ak nemáte radi slnečné okuliare, môžete vyskúšať Ocuvite Luteín forte, ktorý vďaka svojmu zloženiu chráni oči pred UVA a UVB lúčmi.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.