Islandský umelec Ólafur Arnalds zavíta do Bratislavy!

9. apríla 2019
4128
 

Bratislava sa môže tešiť na ďalšiu hudobnú lahôdku. Islandský hudobník a hudobný skladateľ Ólafur Arnalds sa v lete predstaví na medzinárodnom festivale Viva Musica! so svojím novým projektom re:member. Už teraz je isté, že pôjde o jeden z najlepších koncertov tohtoročnej letnej sezóny.

Meno Ólafur Arnalds vám možno veľa nehovorí, no v jeho rodisku patrí medzi najúspešnejších hudobníkov. Vo svojej tvorbe kombinuje prvky (neo)klasickej hudby s rafinovanou elektronikou, pričom len málokto vie, že kedysi začínal ako bubeník v hardcore-metalovej kapele. Medzinárodnú pozornosť získal už vďaka svojmu debutovému albumu Eulogy for Evolution z roku 2007.  Na svojom poslednom albume re:member experimentuje s novým hudobným systémom Stratus. Ten je integrovaný do dvoch samostatne hrajúcich klavírov, ktoré spolu s centrálnym klavírom, na ktorom hrá Arnalds, vytvárajú nečakané harmónie a prekvapivé melodické interakcie.

Viva Musica! festival oslavuje 15. narodeniny

Slovenským fanúšikom sa Ólafur Arnalds ukáže počas obľúbeného festivalu Viva Musica! už 4. júla 2019 v bratislavskej Starej tržnici o 20:00 hod. V programe pochopitelne nebudú chýbať skladby zo spomínaného albumu re:member. „Je to môj prelomový album. Pri jeho tvorbe som využil rôzne hudobné žánre a nezameral sa len na jeden. Vždy som bol zapojený do viacerých projektov a myslím si, že tento album to odzrkadľuje,“ prezrádza Ólafur Arnalds.

Viva Musica! festival vznikol ešte v roku 2005 a od svojho prvého ročníka ponúka ľuďom to najlepšie z klasickej hudby formou príťažlivou pre všetkých. „Teší nás, že obľúbenosť festivalu Viva Musica! každým rokom narastá. Práve vďaka tomu môžeme byť stále lepší a prinášať divákom neopakovateľné zážitky,“ povedal riaditeľ festivalu, Matej Drlička. Koncerty festivalu počas jeho doterajšej histórie navštívilo viac ako 145 000 divákov.

Koncerty 15. ročníka festivalu Viva Musica! sa budú konať od 27. júna do 22. augusta 2019 v Bratislave. Lístky si môžete kúpiť nawww.vivamusica.sk.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.