Kraľovná Grammy Awards. Len 18-ročná Billie Eilish prepisuje histróriu!

28. januára 2020
3430
 

Odovzdávanie hudobných cien Grammy Awards prinesie každý rok mnoho prekvapení a objavov. Najväčšiu pozornosť si počas 62. ročníka tohto galavečera strhla len 18-ročná speváčka Billie Eilish. Rodáčka z Los Angeles bola ešte pár rokov dozadu úplne neznámou babou, ktorá si za posledný rok získala obrovskú priazeň fanúšikov ale aj hudobných kritikov. Rok 2020 odštartovala ziskom pätice prestížnych cien. 

Billie sa podarilo prepísať históriu hudobných cien Grammy Awards už pred samotným odovzdávaním cien. Eilish sa totiž stala najmladšou hudobníčkou aká kedy získala nominácie vo všetkých štyroch hlavných kategóriách. Už to je pre 18-ročné dievča obrovský úspech, takže aj keby žiadnu cenu nezískala, nemusí byť sklamaná.

Kontroverzná hudobníčka napokon dokázala to, čomu možno ani sama neverila. Všetky štyri nominácie v kategóriách Album roka, Nahrávka roka, Pieseň roka a Nováčik toka totiž obhájila a premenila na zlatý gramofónik. Celkovo získala až päť cien, pričom ďalšie dve ceny získal jej brat, ktorý je zároveň jej spoluautorom a hudobným producentom.

Nesporne talentovaná no napriek tomu často odsudzovaná Billie tento večer pochopiteľne využila na plno a za klavírneho doprovodu svojho brata Finneasa O’Connella zaspievala svoj hit When the party’s over.

Zdieľaj článok:

Comments are closed.