Majk Spirit vydal novú skladbu Spirit Animal. Teraz pomôže slovenskému zdravotníctvu!

17. marca 2020
2722
 

Majk Spirit ešte v piatok 13. marca vydal svoj nový singel Spirit Animal. Novinka vychádza v dňoch, kedy Slovensko čelí kríze spôsobenej eskaláciou koronavírusu. Úspešný raper pred touto skutočnosťou oči nezatvára a rozhodol sa priniesť merchandise, ktorým pomôže v boji s touto chorobou.

Svoj posledný album Majk Spirit vydal v roku 2018. Tento rok sa jeho fanúšikovia konečne dočkajú nového materiálu, ktorého ochutnávkou je práve nový singel Spirit Animal. „Spirit Animal sú moje myšlienky a emócie nahromadené za posledný rok. Chcel som to všetko vypovedať ešte pred tým ako začnem vydávať novú hudbu,“ hovorí Majk o tracku, ktorý je prelomovým bodom medzi albumom Nie Som Tu Náhodou a etapou jeho nových singlov. „Klip režíroval český šaman Adam Pavelka,“ dodáva Majk na margo vizuálu, ktorý nakrúcal koncom februára v Prahe. Mladý český režisér má na konte okrem iného spolupráce s Darou Rolins či s Rytmusom.

Po hudobnej stránke skladbu zastrešil Majkov dvorný producent DJ Grimaso, ktorý k údernému textu zvolil minimalistický podklad s klavírnymi prvkami a vytvoril tak signifikantný hudobný kontrast. „Hudbu sme robili spoločne v našom novom štúdiu. Dostal som základné indície, ako by hudba mala vyzerať, akú by mala mať atmosféru a vznikala priamo pred Majkom, úplne freestylovo. Bol to čisto kreatívny proces – Majk písal text a ja som išiel od bicích až po melódiu. Málokedy tvoríme takto spolu. Často mám hudby vyrobené a už len vyberáme. Toto bol v podstate experiment a funguje to,“ prezradil zaujímavé zákulisie vzniku skladby Grimaso.   

Vydanie nového singlu prišlo v dobe, kedy celá európa bojuje s pandémiou koronavírusu. To sa raper rozhodol využiť a pomôcť nášmu zdravotníctvu. „Chystám pre Vás SPIRIT ANIMAL merch a rozhodol som sa, že všetok zisk z neho použijem na podporu slovenského zdravotníctva,“ uviedol umelec včera na sociálnych sieťach. Zároveň verejnosť a svojich fanúšikov vyzval, aby ho kontaktovali s odporúčaniami na neziskové organizácie, ktoré týmto spôsobom môže podporiť.

Úspešný raper sa netají tým, že momentálne prežíva jedno z najspokojnejších období vo svojom pracovnom i súkromnom živote. Na aktuálny rok si pre fanúšikov pripravuje jednu z najaktívnejších sezón svojej doterajšej kariéry – hudobný mix sólových projektov i spoluprác so svojou domovskou formáciou H16. „Cítim, že 2020 bude jeden z najplodnejších rokov, aké som kedy mal,“ dodáva na záver.   

Zdieľaj článok:

Comments are closed.